X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Śledztwo w sprawie przyczyn pandemii. Eksperci WHO pojadą do Wuhanu

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 07:08
Zespół ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia uda się do Wuhanu, aby rozpocząć śledztwo w sprawie przyczyn pandemii koronawirusa - poinformował szef tej organizacji.
Pracownik medyczny z Wuhanu w Chinach
Pracownik medyczny z Wuhanu w ChinachFoto: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY

Patogen po raz pierwszy wykryto właśnie w tym chińskim mieście. Chińskie władze utrzymują jednak, że nie oznacza to - iż koronawirus pochodzi z Chin.

chiny koronawirus shutterstock 1200.jpg
Wywiad USA: lokalne władze w Chinach ukrywały przed Pekinem informacje o koronawirusie

Kwestia pochodzenia koronawirusa w ostatnich miesiącach budzi coraz większe kontrowersje. Chińskie władze oskarżają bowiem część państw zachodnich, m.in. Stany Zjednoczone i Australię o próby upolitycznienia śledztwa w sprawie przyczyn pandemii. Choć Chiny jako pierwsze poinformowały o zakażeniach patogenem w Wuhanie, których źródłem był targ owoców morza, to jednocześnie twierdzą, że nie jest to dowodem na pochodzenie patogenu.

"Bezkrytyczne podejście do informacji przekazywanych z Chin"

Szef Światowej Organizacji Zdrowia poinformował, że do Wuhan uda się międzynarodowa grupa ekspertów, którzy rozpoczną śledztwo w sprawie przyczyn pandemii. Chińskie władze krytykowane były za ukrywanie informacji o koronawirusie w początkowej fazie pandemii.

W opinii części analityków WHO bezkrytycznie podchodziła zaś do informacji przekazywanych przez chińskie instytucje. Chiny odpierają te oskarżenia, twierdząc, że część państw wykorzystuje pandemię do prób osłabienia pozycji Chin na świecie.

Wcześniej misję w Chinach zakończyli eksperci WHO, którzy odpowiedzialni byli za określenie harmonogramu i zakresu prac międzynarodowej grupy śledczych.

bartos

Czytaj także

Chiny tuszowały rozmiary epidemii? Ekspert: to mogło zaostrzyć kryzys

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 11:39
- Należy być bardzo ostrożnym w sprawie informacji wypływających z Chin - powiedział nt. pandemii koronawirusa Anthony Saich z Uniwersytetu Harvarda. - Brak jasności i możliwe tuszowanie sprawiły, że kryzys stał się poważniejszy - dodał.
rozwiń zwiń