X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Najlepszy debiut prozatorski. Barbara Sadurska laureatką Nagrody im. Gombrowicza

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 15:25
Barbara Sadurska, autorka książki, zatytułowanej "Mapa" została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Witolda Gombrowicza. Do nagrody za najlepszy debiut prozatorski nominowano pięciu spośród ponad stu pisarzy. Projektowi patronuje TVP Kultura.
Barbara Sadurska jest autorką nagrodzonej książki Mapa
Barbara Sadurska jest autorką nagrodzonej książki "Mapa"Foto: Sejmik Województwa Mazowieckiego/Twitter

Posłuchaj

00:13 nagrod2.mp3 Dla autorki i zwyciężczyni konkursu najważniejsze jest to jak książkę odbierają czytelnicy (IAR)

festiwal 1200.jpg
W czwartek rusza XII Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci"

Zwycięskie dzieło może być traktowane zarówno jak powieść, ale także jako zbiór opowiadań, które mają krótkie, niezależne od siebie fabuły. Dla autorki i zwyciężczyni konkursu najważniejsze jest to jak książkę odbierają czytelnicy. Dla jednych powieść opowiada o złu i o przemocy. Zdaniem autorki, to historia o wolności, ale - jak mówi - każdy ma prawo do własnej interpretacji i to w literaturze jest najwspanialsze.

Posłuchaj
00:12 nagroda1.mp3 Tomasz Tyczyński, sekretarz kapituły przyznającej nagrodę, podkreślił, że wybór nie był łatwy (IAR)

Według Tomasza Tyczyńskiego, sekretarza kapituły, przyznającej nagrodę, wybór nie był łatwy, ale zwycięska powieść, ze względu na swój formę, temat i klimat, okazała się najlepsza. W sumie na konkurs nadesłano 106 książek.


40 tys. zł i gombrowiczowska lornetka

Do tegorocznej Nagrody Gombrowicza - spośród nich - nominowane zostały: Joanna Gierak - Onoszko za książkę 27 śmierci Tobyego Obeda, opublikowaną przez Wydawnictwo Dowody na Istnienie, Dorota Kotas za Pustostany, wydane przez Wydawnictwo Niebieska Studnia, Barbara Sadurska za Mapę wydaną przez Niszę, Natalka Suszczyńska za zbiór opowiadań Dropie, opublikowany przez Halart oraz Urszula Zajączkowska za książkę eseistyczną Patyki, badyle, wydaną przez Marginesy.

Czytaj także:

Wszystkie wyróżnione książki to pierwsze prozatorskie publikacje ich autorek, choć zgodnie z regulaminem Nagrodę Gombrowicza można otrzymać również za drugą prozę.

Nominowanych i laureata wybrała kapituła, w skład której weszli: Jerzy Jarzębski, Ewa Graczyk, Anna Kałuża, Zofia Król, Zbigniew Kruszyński, Józef Olejniczak oraz Justyna Sobolewska. Nagroda to 40 tysięcy złotych i gombrowiczowska lornetka. Konkursowi patronuje żona nieżyjącego pisarza - Rita Gombrowicz. Jego współorganizatorem jest radomski samorząd.

paw/

Zobacz więcej na temat: POLSKA książki literatura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak