X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Do firm trafiło ponad 140 mld zł. Minister rodziny podsumowuje działanie rządowych tarcz

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 12:44
W sumie w ramach wszystkich tarcz – antykryzysowej, finansowej i pomocowej – na ochronę miejsc pracy przeznaczono blisko 142 mld zł. Samo dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników to niemal 17 mld zł – poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: twitter.com/@MarlenaMalag

Ministerstwo rodziny zwróciło uwagę, że od uruchomienia tarczy antykryzysowej w jej pierwotnym kształcie minęło ponad pół roku. Następne tygodnie przyniosły kolejne jej rozszerzenia, do tego doszły także tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju i pomocowa Banku Gospodarstwa Krajowego, co – jak podkreślił resort – umożliwiło szersze wsparcie przedsiębiorców w czasie pandemii.

- Ostatnie pół roku to czas wspólnej ciężkiej walki o ochronę miejsc pracy. Łączna kwota wsparcia dla przedsiębiorców w ramach wszystkich tarcz to już 141,96 mld zł. Samo dofinansowanie do wynagrodzeń 4 mln pracowników to 16,95 mld zł – przekazała minister Marlena Maląg.

Stabilizacja bezrobocia

Jak pokazują najnowsze dane resortu rodziny, od czterech miesięcy stopa bezrobocia utrzymywała się na tym samym poziomie 6,1 proc. Z kolei wrzesień był drugim miesiącem z rzędu, kiedy liczba zarejestrowanych w urzędach pracy osób bezrobotnych zmniejszała się.

EN_01423955_0002-1200.jpg
Dobre wiadomości z rynku pracy. Stopa bezrobocia nie wzrosła, mimo koronakryzysu, przybywa ofert pracy


- To dobry znak i dowód na to, że pakiet wsparcia dla przedsiębiorców działa. Dzięki temu, jak wynika z naszych wyliczeń, udało się uratować przeszło 6 mln miejsc pracy – podkreśliła szefowa MRPiPS.

Oprócz dofinansowania do wynagrodzeń tarcza antykryzysowa to też m.in. umarzalne pożyczki dla mikroprzedsiębiorców. Resort rodziny przekazał, że przyznano ich już 1,86 mln na blisko 9,24 mld zł.

- Kwota zwolnienia ze składek ZUS wyniosła 17 mld zł, z kolei świadczenie postojowe i dodatek solidarnościowy to łączne wsparcie na poziomie przeszło 5,31 mld zł – wskazała Maląg.

PolskieRadio24.pl, PAP, MRPiPS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe wsparcie od ZUS. Postojowe i zwolnienie ze składek dla branży turystycznej

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 07:49
Od 15 października kolejni przedsiębiorcy będą mogli wnioskować do ZUS o wsparcie. Nowe przepisy wprowadzają jego trzy formy dla przedstawicieli branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy wzór JPK_VAT już obowiązuje. Sprawdź, co się zmieni

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 09:47
Od dziś zaczyna obowiązywać JPK_V7, czyli nowy wzór Jednolitego Pliku Kontrolnego. Przedsiębiorcy będą oznaczać w nim specjalnymi kodami niektóre transakcje, towary i usługi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uproszczenia podatkowe. Zobacz, co się zmieni od 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 08:43
W przyszłym roku więcej przedsiębiorców skorzysta z podatkowych uproszczeń. To nie tylko efekt wzrostu o ponad 14 groszy średniego kursu euro, ale też sporych zmian w przepisach – informuje serwis msn.com.
rozwiń zwiń