X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Stygmatyzowanie naszego państwa i rządu". Waszczykowski o propozycji Niemiec ws. praworządności

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 20:20
- Nawet jeśli oni nie zdołają stworzyć mechanizmu, który będzie uzależniał fundusze europejskie od praworządności, którą sobie wymyślili, to i tak nie chodzi tu o prawo, ale o to, żeby stygmatyzować państwo, rząd, aby utrudnić mu funkcjonowanie gospodarcze i w ten sposób wymusić zmiany, a nawet obalenie rządu - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, europoseł PiS. 
Witold Waszczykowski
Witold Waszczykowski Foto: PR24/AK

Większość deputowanych do Parlamentu Europejskiego opowiedziała się za mechanizmem monitorowania ochrony demokracji i praworządności. To propozycja Niemiec, które obecnie sprawują prezydencję w Unii.

facebook patryk jaki f 1200.jpg
Debata w UE na temat praworządności. Jaki: oddajcie nam te lata, które Polska straciła

Deputowani Prawa i Sprawiedliwości negatywnie ocenili propozycję w tej sprawie, odpierali też krytykę dotyczącą sytuacji w Polsce.

Tymczasem współprzewodniczący grup europejskich konserwatystów Ryszard Legutko złożył na posiedzeniu szefów wszystkich frakcji wniosek o odwołanie ze stanowiska wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Katariny Barley. Ta niemiecka polityk mówiła o konieczności "finansowego zagłodzenia" Węgier i Polski.

Posłuchaj
24:09 PR24_MPLS 2020_10_06-19-33-49.mp3 Witold Waszczykowski o próbie uzależnienia unijnych funduszy od praworządności (Świat w powiększeniu)

 

- Przewodniczący europarlamentu Dawid Sassoli uznał, że należy się przyjrzeć tej sprawie, więc na razie jej nie odrzucił. Nie jesteśmy tutaj optymistami. Wiemy, że nawet gdyby skierował to na spotkanie plenarne, to pani Barley nie zostanie odwołana, bo sporo osób w europarlamencie myśli jak ona - by karać Polskę i Węgry tego typu karami finansowymi - podkreślił w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski. 

Jak zaznaczył, takie wypowiedzi jak ta Katariny Barley, "zapadają w pamięć w świecie, w Europie, na rynkach gospodarczych i w różnych instytucjach, które prowadzą tak zwany rating gospodarczy, finansowy państw".

- Nawet jeśli oni nie zdołają stworzyć mechanizmu, który będzie uzależniał fundusze europejskie od tej praworządności, którą sobie wymyślili, to i tak nie chodzi tu o prawo, ale o to, żeby stygmatyzować państwo, rząd, aby utrudnić mu funkcjonowanie gospodarcze i w ten sposób wymusić zmiany, a nawet obalenie rządu - skomentował europoseł. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Świat w powiększeniu"
Prowadzący: Antoni Opaliński
Gość: Witold Waszczykowski (europoseł PiS)
Data emisji: 06.10.2020
Godzina emisji: 19.33

bartos

Czytaj także

"Jest ułomny". Prof. Genowefa Grabowska o raporcie KE ws. praworządności

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 20:13
- Mam wrażenie, że KE nie przeprowadziła należytej selekcji informacji i wyciągnęła błędne wnioski - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Genowefa Grabowska. Komisja Europejska ujawniła w środę raport z oceny praworządności w UE. 
rozwiń zwiń