more_horiz
Wiadomości

Marlena Maląg przed Dniem Pracownika Socjalnego: chylę czoło i dziękuję

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 12:06
- Pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej i Domów Pomocy Społecznej są na tej pierwszej linii frontu. Dzięki państwa ciężkiej pracy jesteśmy w stanie pomóc tym, którzy są najsłabsi - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: Krystian Maj/KPRM

W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej odbyła się w czwartek uroczystość z okazji przypadającego 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego, podczas której wręczono nagrody za nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej. Poprzez łączenie online w wydarzeniu wzięli udział pracownicy socjalni i przedstawiciele jednostek organizacyjnych pomocy społecznej.

Marlena Maląg 1200 EN.jpg
Marlena Maląg uspokaja: w budżecie na 2021 rok zabezpieczono środki na wszystkie programy prospołeczne

Szefowa MRiPS powiedziała, że w Dzień Pracownika Socjalnego przypominamy, że "każdego dnia powinniśmy być życzliwi dla drugiego człowieka".

"Pierwsza linia frontu"

- Kiedy od marca zmagamy się z pandemią koronawirusa, to państwo - pracownicy ośrodków pomocy społecznej, domów pomocy społecznej są na tej pierwszej linii frontu. Chylę czoło i dziękuję za to, że dzięki państwa ciężkiej pracy jesteśmy w stanie pomóc tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują - najsłabszym - powiedziała minister Maląg.

Czytaj również:

Zwróciła uwagę, że wielu pracowników specjalnych swoje zadania wykonuje "z wielkim zaangażowaniem i z sercem". Dzięki temu, dane mówiące o wsparciu seniorów są w Polsce znacznie korzystniejsze niż na terenie całej Europy - powiedziała.

Symboliczne nagrody

- Tymi symbolicznymi nagrodami chcemy państwu podziękować za ciężką, odpowiedzialną pracę, za to, że tak świetnie realizujecie ostatnie przedsięwzięcie, jakim jest Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - powiedziała szefowa MRiPS.

koronawirus 1200.jpg
Terytorialsi szkolą się w opiece nad chorymi osobami starszymi

Wspomniała, że na dzień 18 listopada 12 tys. seniorów poprosiło o pomoc, a po drugiej stronie udzieliło jej 10 tys. wolontariuszy oraz 140 organizacji młodzieżowych. Minister Maląg wyraziła jednocześnie nadzieję, że po pokonaniu epidemii uda się jej spotkać z nimi osobiście w normalnych okolicznościach.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed poinformował, że wpłynęło 200 wniosków do nagród indywidualnych, jak i zespołowych.

pg

Zobacz także

Zobacz także