X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czarnek: mamy szansę na to, by po feriach dzieci wróciły do szkół

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 20:21
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział w Polskim Radiu 24, że dzieci z klas I-III, ósmoklasiści oraz maturzyści prawdopodobnie po feriach wrócą do nauczania stacjonarnego. Jego zdaniem spadająca liczba zakażeń koronawirusem daje realną szansę na powrót uczniów do szkół.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Piotr Molecki/East News

Minister Czarnek w Polskim Radiu 24 wyraził wiarę, że "po 18 stycznia dzieci będą wracać do nauczania stacjonarnego, które jest absolutnie konieczne dla nich, dla wszystkich rodziców, dla całej Polski i całej gospodarki".

Czarnek free 1200.jpg
Wsparcie w nauce zdalnej. Czarnek: przekazujemy kolejne ok. 300 mln zł na zakup niezbędnego sprzętu

- Jestem przekonany, że taka jest intencja również całej rady medycznej, która podpowiedziała rozwiązania, żeby te ferie zimowe skumulować w jednym terminie i przesunąć bliżej świąt Bożego Narodzenia, żeby przez te niecałe 2 miesiące dzieci nie chodziły do szkół i przez to ograniczyć też mobilność społeczeństwa i doprowadzić do jeszcze większego radykalnego spadku zachorowań - mówił Czarnek.

Czytaj także:Wtedy - przekonywał - "pojawi się płaszczyzna i możliwość powrotu do nauczania stacjonarnego, bo bez tego edukacja ograniczona, choćbyśmy stworzyli najlepsze warunki do nauki zdalnej, a miliard złotych w ciągu zaledwie kilku miesięcy to ogromnie dużo środków, do tego, żeby taką naukę uefektywnić, to i tak nie zastąpi ona nigdy nauczania stacjonarnego".

Stopniowy powrót

Szef MEiN zaznaczył jednocześnie, że wszystko zależy od rozwoju pandemii.

Dzieci zabawa salon_1200.jpg
Polskie Radio Dzieciom: 102 propozycje ciekawych audycji dla ucznia

- Pewnie powrót będzie stopniowy, jeśli będzie taka konieczność, żeby jeszcze utrzymać reżim, obostrzenia i hamować mobilność społeczeństwa - stwierdził.


Posłuchaj
13:15 czarnek [PR24]PR24 (mp3) 23 listopad 2020 17_37_01.mp3 Przemysław Czarnek w Polskim Radiu 24: spadająca liczba zakażeń koronawirusem daje realną szansę na powrót uczniów do szkół (PR24)

 

Wyjaśnił, że "najpierw pewnie będą wracać roczniki najmłodsze, dla których nauka zdalna jest najmniej efektywna, a więc klasy I-III szkoły podstawowej i pewnie te roczniki, które są najbardziej w potrzebie, czyli 8-klasiści, maturzyści i uczniowie w najwyższych programowo klasach szkół zawodowych".

Święta i ferie

W sobotę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkołach będzie przedłużone do 23 grudnia. Następnie między 23 grudnia a 4 stycznia w szkołach jest przerwa świąteczna, a po niej mają być ferie zimowe w jednym terminie dla uczniów w całym kraju - od 4 do 17 stycznia.

Made with Flourish

PR24/IAR/PAP/fc

Czytaj także

Dofinansowanie dla nauczycieli pracujących zdalnie. Jest harmonogram programu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 18:53
Najpóźniej do końca grudnia br. nauczyciele zaangażowani w pracę zdalną z uczniami otrzymają 500 zł na dofinansowanie zakupu sprzętu, akcesoriów komputerowych lub oprogramowania. MEiN opublikowało harmonogram rządowego programu wsparcia nauczycieli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Edukacja nie potrzebuje rewolucji". Przemysław Czarnek o udziale młodzieży w protestach

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 07:54
- Reforma jest bardzo potrzebna i zmiany na lepsze są bardzo potrzebne, tylko nie w formie rewolucji - powiedział w Polskim Radiu 24 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał, że "edukacja jest organizmem żywym, bardzo wrażliwym i jakiekolwiek rewolucyjne zmiany źle jej służą".
rozwiń zwiń