"Tak dla rodziny, nie dla gender". Trwa zbiórka podpisów przeciw konwencji stambulskiej

Jeszcze przez najbliższe 2 tygodnie potrwa zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą "Tak dla rodziny, nie dla gender", która ma na celu wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej. Ze względu na sytuację pandemiczną zbiórka podpisów jest utrudniona.

2020-12-01, 05:23

"Tak dla rodziny, nie dla gender". Trwa zbiórka podpisów przeciw konwencji stambulskiej

Powiązany Artykuł

sejm 1200 twitt.jpg
"Tak dla rodziny, nie dla gender". Projekt wypowiedzenia konwencji stambulskiej w Sejmie

By projekt był procedowany przez Sejm potrzeba 100 tysięcy podpisów. Specjalne karty z danymi do zbiórki można pobrać ze strony ChrońmyRodziny.pl.

Konwencja Praw Rodziny jako alternatywa

Jak podkreśla Karolina Pawłowska, zastępca pełnomocnika komitetu inicjatywy obywatelskiej "Tak dla rodziny, nie dla gender” zebranie podpisów ma znaczenie nie tylko dla Polski.


Posłuchaj

- Sprzeciw Polski pokazałby, że należy nas traktować podmiotowo - wyjaśnia Karolina Pawłowska w rozmowie z IAR 0:29
+
Dodaj do playlisty

 

Projekt ustawy zakłada wypowiedzenie konwencji stambulskiej i rozpoczęcie prac nad Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny. Zbiórka podpisów rozpoczęła się w październiku w chwili przyjęcia przez marszałek Sejmu Komitetu inicjatywy ustawodawczej. Komitet inicjatywy ustawodawczej "Tak dla rodziny, nie dla gender" zarejestrował Instytut Ordo Iuris, Chrześcijański Kongres Społeczny oraz inne organizacje prorodzinne.

REKLAMA

Powiązany Artykuł

1200 nalaskowski.jpg
"Nie poprawia bezpieczeństwa kobiet, a promuje tęczowe ruchy". Prof. Nalaskowski o konwencji stambulskiej

Wątpliwości premiera, sprzeciw ministra sprawiedliwości i episkopatu

Konwencję Stambulską Polska ratyfikowała w 2015 roku. Pod koniec lipca premier Mateusz Morawiecki skierował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie jej zgodności z Konstytucją.

Czytaj także: 

Pod koniec sierpnia Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował do Trybunału stanowisko na temat tej międzynarodowej umowy. W dokumencie zaznacza między innymi, że Konwencja uderza w prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami i narusza zasadę neutralności światopoglądowej państwa, a użyte w niej terminy burzą polski system prawny.

Negatywne stanowisko na temat Konwencji Stambulskiej przedstawiło 17 września Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Z uznaniem przyjęło też powstanie społecznej inicjatywy ustawodawczej na rzecz wypowiedzenia konwencji stambulskiej i zastąpienia jej Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny.


mbl

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej