X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Ludzie potrzebują wypoczynku". Ekspert o feriach w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 16:15
- Straty w niektórych sektorach turystyki to nie jest 75 procent, ale niektórzy szacują, że to już jest 90 i ponad 90 procent strat - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Karpiński z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bizi88/shuterstock

- Tak dramatycznie jest w sektorach agentów turystycznych, czy małych operatorów - doprecyzował. - Podobnie jest zresztą w małych pensjonatach - dodał.

- Nie można powiedzieć, że ferii nie będzie, bo one będą skumulowane od 4 do 17 stycznia. Nie możemy przekreślać możliwości wyjazdu - podkreślił Karpiński.

premier konta 1200 tt.jpg
Premier: w dobie pandemii żadna firma nie zostanie bez pomocy

Wyraził nadzieje, że "w jakimś stopniu, przynajmniej częściowym odmrozimy do tego czasu możliwości związane z wyjazdami".


Posłuchaj
10:54 _PR24_AAC 2020_12_07-14-44-26 (1).mp3 Anita Czerwińska o Katarzynie Łaniewskiej: była bardzo zaangażowana w sprawy polskie (PR24)

 

- Musimy zrozumieć, że ta nowa sytuacja, z jaką się spotykamy, wiąże się z tym, że prędzej czy później będziemy musieli jednak przezwyciężyć lęk przed sobą - powiedział gość Polskiego Radia 24. - Boję się, żebyśmy nie stygmatyzuje się nawzajem - dodał.

Zwrócił uwagę na to, że "niektóre linie lotnicze zapowiadają takie obostrzenia, że (...) osoby, które będą miały świadectwo szczepień, będą mogły podróżować ich liniami".

Czytaj także:

- Ludzie potrzebują wypoczynku - podkreślił. Dodał, że ludzie "potrzebują kontaktu ze sobą, ale również kontaktu z naturą, więc siedzenie w domu powoduje pewnego rodzaju dysfunkcje". Karpiński zaznaczył, że liczy na to, że "ferie zimowe choćby w jakiejś okrojonej, szczątkowej formie odbędą się na świeżym powietrzu, a nie dalej przed ekranami komputerów".

Ekspert podkreślił, że "młodzież szkolna i studenci potrzebują odseparowania od ciągłego, statycznego siedzenia przed monitorami i pracy zdalnej".

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Adam Karpiński
Data emisji: 07.12.2020
Godzina emisji: 15.43

itom/pr24

Czytaj także

Tarcza branżowa zostanie rozszerzona. Jest deklaracja wiceministra rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 09:27
Pozytywnie ustosunkujemy się do rozszerzenia tarczy branżowej m.in. o przewozy autokarowe, catering, pilotów i przewodników oraz usługi pralnicze - powiedział wiceszef MRPiT Marek Niedużak. Oszacował, że miesięczny koszt pomocy przyznanej z tarczy branżowej wyniesie ponad 4 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZRPL: większość lotnisk regionalnych walczy o utrzymanie płynności finansowej

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 18:32
Związek Regionalnych Portów Lotniczych wnioskuje do rządu o zawieszenie stosowania przepisów o obszarach ograniczonego użytkowania. Organizacja wskazuje, że szczególnie w kryzysie branży funkcjonowanie obszarów w obecnym stanie prawnym jest dla niej zbyt drogie.
rozwiń zwiń