X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier Słowacji zakażony koronawirusem, przecieki na temat cen szczepionki. COVID-19 na świecie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 16:30
Milion 662 tysiące ofiar śmiertelnych i 75 milionów zakażeń - to najnowsze dane na temat pandemii koronawirusa - to najnowsze dane Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Zapraszamy do śledzenia relacji z przebiegu pandemii i działań ją zwalczających z różnych krajów świata.
Kolejne państwa zgłaszają termin rozpoczęcia szczepień: 27 grudnia zaczną je Belgia i Hiszpania
Kolejne państwa zgłaszają termin rozpoczęcia szczepień: 27 grudnia zaczną je Belgia i HiszpaniaFoto: PAP/EPA/BRIAN SNYDER / POOL

Najgorsza sytuacja utrzymuje się w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory z powodu COVID-19 zmarło tam 310 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń przekroczyła 17 milionów. Epicentrum pandemii w Ameryce to obecnie Kalifornia. W samym Los Angeles i okolicach w ciągu każdej godziny umierają dwie osoby.


CZYTAJ TAKŻE
shutterstock koronawirus szczepionka free 1200.jpg
Europejska Agencja Leków przyspieszyła termin zatwierdzenia szczepionek przeciw COVID-19

W Europie łączna liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła pół miliona. Najgorzej jest w Niemczech, gdzie wczoraj zakaziło się 30 tysięcy osób. We Francji zachorował prezydent Emmanuel Macron, a na izolację udali się czołowi francuscy politycy oraz premierzy Hiszpanii i Portugalii, którzy mieli kontakt z Macronem.

W Stanach Zjednoczonych druga ze szczepionek, koncernu Moderna, uzyskała pozytywną opinię rządowych ekspertów, co oznacza, że lada moment zostanie dopuszczona do użytku. Szczepionką firmy Pfizer został dzisiaj zaszczepiony wiceprezydent Mike Pence.

PAP/IAR/agkm, pkr

źródło: Johns Hopkins University

Czytaj także

Europejska Agencja Leków przyspieszyła termin zatwierdzenia szczepionek przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 19:52
Europejska Agencja Leków przyspieszyła o sześć dni termin zatwierdzenia szczepionek przeciwko koronawirusowi firmy Moderna. Narada ekspertów została wyznaczona na 6 stycznia, początkowo planowano, że odbędzie się 12 stycznia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Portugalia: lekceważenie restrykcji covidowych będzie uważane za przestępstwo

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 22:17
- Zgromadzenie Republiki - jednoizbowy parlament Portugalii zatwierdził w czwartek wydłużenie obowiązującego w kraju od listopada stanu wyjątkowego do 7 stycznia. Równocześnie posłowie zgodzili się na uznanie lekceważenia obostrzeń epidemicznych za przestępstwo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czechy: od dziś zaostrzone obostrzenia sanitarne, obowiązuje czwarty stopień zagrożenia epidemicznego

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 03:45
Czeskie władze zaostrzyły obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Zamknięte muszą być lokale gastronomiczne, siłownie, baseny, a także większość muzeów i galerii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: pozytywna rekomendacja dla kolejnej szczepionki przeciw koronawirusowi

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 05:06
Szczepionka firmy Moderna uzyskała pozytywną rekomendację komisji doradczej amerykańskiej federalnej Agencji Żywności i Leków. Prawdopodobnie już w piątek amerykański rząd wyda zgodę na jej dystrybucję. Pozwoli to objąć szczepieniami kolejne 3 miliony Amerykanów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chiny: 50 milionów osób do zaszczepienia przed 15 stycznia

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 10:41
Władze Chin zamierzają zaszczepić przeciw COVID-19 50 mln osób z grup wysokiego ryzyka przed przypadającym w lutym chińskim Nowym Rokiem i związanym z nim okresem nasilenia krajowych podróży – poinformował hongkoński dziennik "South China Morning Post".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia COVID-19 we Francji. Emmanuel Macron na kwarantannie w Wersalu

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 12:17
Prezydent Francji Emmanuel Macron przebywa na kwarantannie w Wersalu po tym, jak wykryto u niego koronawirusa. Jego współpracownicy informują, że od kilku godzin prezydent odczuwa nieco silniejsze objawy choroby. Emmanuel Macron spędzi w samoizolacji co najmniej siedem dni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłopoty premiera Hiszpanii. Sąd oceni działania rządu w walce z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2020 15:09
Sąd Najwyższy Hiszpanii wszczął śledztwo w sprawie potencjalnych zaniedbań, których rząd Pedra Sancheza mógł się dopuścić podczas zarządzania epidemią koronawirusa. Dochodzenie ma związek z wieloma skargami dotyczącymi błędów we współpracy z domami spokojnej starości, w których doszło do licznych zgonów podopiecznych.
rozwiń zwiń