X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Europejska Agencja Leków przyspieszyła termin zatwierdzenia szczepionek przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 19:52
Europejska Agencja Leków przyspieszyła o sześć dni termin zatwierdzenia szczepionek przeciwko koronawirusowi firmy Moderna. Narada ekspertów została wyznaczona na 6 stycznia, początkowo planowano, że odbędzie się 12 stycznia.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Rana Mudassar/ Shutterstock

Unijna agencja poinformowała, że firma Moderna dostarczyła wszystkie dokumenty, potrzebne do oceny szczepionek pod względem bezpieczeństwa i skuteczności.

EPA Ursula von der Leyen 1200.jpg
Szefowa KE: w ciągu tygodnia zostanie zatwierdzona szczepionka przeciwko COVID-19

Jako pierwszy autoryzację Europejskiej Agencji Leków ma otrzymać koncern Pfizer i BionTech. Zatwierdzenie jego szczepionek spodziewane jest w najbliższy poniedziałek. Zgodnie z przepisami, potrzebna jest jeszcze później zgoda Komisji Europejskiej, by szczepionki zostały dopuszczone na unijny rynek. Bruksela już zapowiedziała, że taką zgodę jest gotowa wydać w ciągu dwóch dni po zatwierdzeniu przez agencję leków.

Czytaj także:

Negocjacje na dostawy szczepionek do Wspólnoty prowadziła z firmami farmaceutycznymi Komisja Europejska w imieniu krajów członkowskich. Jeśli szczepionki okażą się skuteczne i bezpieczne, unijne państwa otrzymają je w tym samym czasie i na tych samych warunkach. Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen napisała dziś na Twitterze, że szczepienia w Unii będą mogły się rozpocząć za 10 dni.

Posłuchaj
00:51 10802301_1.mp3 EMA przyspiesza termin zatwierdzenia szczepionek firmy Moderna (IAR)

 

pkr

Czytaj także

Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce. Andruszkiewicz: politycy powinni dawać przykład

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 19:20
- Wielu Polaków na pewno będzie patrzyło na to, czy rządzący również będą się szczepić. Uważam, że musimy rozmawiać z Polakami. Trzeba w sposób merytoryczny tłumaczyć, dlaczego szczepienia są ważne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Gościem audycji był także Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej. 
rozwiń zwiń