X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wydarzenie decydujące". Papież Franciszek o Bożym Narodzeniu

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 11:27
Papież podczas audiencji generalnej powiedział, że zbliżające się Boże Narodzenie nie powinno być jedynie sentymentalnym świętem konsumpcji. Audiencję bez udziału wiernych transmitowały z Pałacu Apostolskiego watykańskie media.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: Shutterstock.com / giulio napolitano

Papież powiedział, że Boże Narodzenie stało się świętem powszechnym również dla niewierzących. Podkreślił, że dla chrześcijan to wydarzenie decydujące, którego nie należy mylić z rzeczami ulotnymi.

papież franciszek stock 1200.jpg
Papież: w roku pandemii i cierpienia szopka i choinka są znakiem nadziei
Posłuchaj
00:58 Papież Kowalczuk IAR.mp3 Papież Franciszek o Bożym Narodzeniu. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

Nawiązując do pandemii koronawirusa Franciszek wskazał, że choć zmuszeni jesteśmy do zachowania dystansu między sobą, Jezus w żłóbku wskazuje nam drogę czułości, aby być blisko innych.

Czytaj również:

Papież pozdrowił Polaków

Zwracając się do Polaków papież złożył życzenia pokoju, radości i nadziei. - Chwała Boża i pokój ludzi, w których ma upodobanie Syn Boży, niech zamieszkają w sercach, domach i w waszej ojczyźnie. Z serca wam błogosławię - mówił papież.

Jutro z powodu ograniczeń sanitarnych Ojciec Święty odprawi mszę pasterską w obecności nielicznych wiernych. Rozpocznie się już o 19.30.

jmo

Czytaj także

Święta Rodzina jako ocaleni z kataklizmu. W Watykanie otwarto niezwykłą wystawę

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2020 19:54
Na placu św. Piotra w Watykanie, z inicjatywy Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, otwarto 80. edycję wystawy "100 szopek w Watykanie". W tym roku makiety pochodzą głównie z Włoch, Ukrainy i Węgier. 
rozwiń zwiń