X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nadzór pedagogiczny i ochrona dzieci". Resort edukacji i nauki podał priorytety na 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 23:13
 - Wzmacnianie nadzoru pedagogicznego, ochrona dzieci w szkołach przed demoralizacją, a także weryfikacja podręczników do klas trzecich szkół ponadpodstawowych, które właśnie spływają do ministerstwa - to plany resortu na 2021 rok wymienione przez ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek
Minister edukacji i nauki Przemysław CzarnekFoto: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Wśród głównych celów do zrealizowania w 2021 r. wymienił intensywną pracę w oparciu o "pewne zadania, które przedstawił do akceptacji panu premierowi i kierownictwu ugrupowania". - One zostały zaakceptowane. I realizacja punkt po punkcie tych zadań wyznaczonych. A zatem korekta konstytucji dla nauki w oparciu o opinie eksperckie, wypełnianie luk nową treścią legislacyjną tam, gdzie one powstały na etapie wdrażania - mówił w niedzielę w TVP Info.

Czarnek free 1200.jpg
Przemysław Czarnek o gender studies: marksizm w czystej postaci, walka klas jest zastąpiona walką płci

"Uwolnienie od ciężkich czasów"

- Ale również reformowanie systemu oświaty, wzmacnianie tego nadzoru pedagogicznego. Ochrona dzieci w szkołach przed demoralizacją, która niekiedy jest serwowana przez organizacje pozarządowe wpuszczane z jakimiś programami niezgodnymi z podstawami programowymi w szkołach. Jak również jednoznaczne uregulowanie kwestii odpowiedzialności finansowej za poszczególne zadania organu prowadzącego, organu nadzoru pedagogicznego, państwa polskiego - podkreślił minister.

Posłuchaj
00:31 10817008_1.mp3 Minister Przemysław Czarnek o planach resortu edukacji i nauki na 2021 rok (IAR)

 

Wskazał także na weryfikację podręczników do klas trzecich szkół ponadpodstawowych, które "właśnie spływają do Ministerstwa Edukacji". - Przygotowywanie podręczników do klas czwartych. Niezwykle ważne zadania, które nas czekają - zaznaczył.

Czytaj także:


Dopytywany w kwestii szczepień podkreślił, że zaszczepi się w "pierwszym momencie, kiedy to będzie możliwe". - Pracując również na co dzień w Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego, jestem absolutnie przekonany, że szczepionka jest tą formą i tym środkiem, który może nas rzeczywiście uwolnić od tych ciężkich czasów, 2020 roku, pandemii koronawirusa. Wszyscy powinniśmy się zaszczepić. Oczywiście będzie ona dobrowolna. Ja zaszczepię się na pewno - dodał Czarnek.

pkr

Czytaj także

Szkoła zdalna może być bardzo dobrą szkołą. Felieton Miłosza Manasterskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 15:30
Praca nauczycieli nie należała nigdy do łatwych, ale prowadzenie lekcji online jest jeszcze większym wyzwaniem. Dobrze, że rząd dostrzega wysiłek pedagogów i przygotował dla nich kolejne wsparcie - tzw. 500+ dla nauczycieli - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nauczanie zdalne nigdy nie zastąpi stacjonarnego". Szef MEiN za szybkim powrotem uczniów do szkół

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 16:22
- Nauczanie zdalne nigdy nie zastąpi nauczania stacjonarnego, dlatego podstawową troską MEiN i rządu jest jak najszybszy powrót uczniów do szkół - przekonywał w piątek szef resortu edukacji Przemysław Czarnek podczas posiedzenia sejmowej komisji edukacji, nauki i młodzieży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy wszyscy chętni nauczyciele zostaną zaszczepieni? Przemysław Czarnek podał termin

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 22:30
- Mam nadzieję, że luty, marzec to będzie czas, gdy wszyscy nauczyciele, którzy będą chcieli się zaszczepić przeciwko COVID-19 będą zaszczepieni - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Przypomniał, że jeśli chodzi o szczepienia nauczyciele są w tzw. pierwszej grupie.
rozwiń zwiń