X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Porozumienie między UE a Wielką Brytanią. Dr Winkler: Brytyjczycy uzyskali nieco więcej

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 18:00
- Wydaje się, że w tym momencie Brytyjczycy uzyskali nieco więcej niż strona unijna - powiedział dr Krzysztof Winkler na temat porozumienia zawartego między Brukselą a Londynem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Ink Drop

W wigilię Bożego Narodzenia zawarty został kompromis pomiędzy Unią Europejską a Wielką Brytanią dotyczący umów handlowych. W poniedziałek poinformowano, że ambasadorowie wszystkich krajów UE jednomyślnie zgodzili się na tymczasowe zastosowanie porozumienia już od stycznia.

"Wielka Brytania uzyskała więcej"

shutterstock funt free funt szterling free 1200.jpg
Kurs funta szterlinga rośnie wraz z szansą na porozumienie pobrexitowe. Dolar nadal słabnie

Zdaniem Krzysztofa Winklera negocjacje pomiędzy Londynem a Brukselą dały więcej korzyści stronie brytyjskiej. - Wydaje się, że w tym momencie Brytyjczycy uzyskali nieco więcej niż strona unijna. Udało im się wynegocjować krótszy okres przejściowy jeżeli chodzi o rybołówstwo i uzyskanie pełnej kontroli nad swoimi wodami terytorialnymi. Będzie to pięć i pół roku zamiast początkowych 14 czy później 10 lat jak proponowała Unia - powiedział.

- Udział Brytyjczyków w tych połowach będzie rósł przez te 5,5 roku do 25 proc. Początkowa wartość połowów to będzie 15 proc., a potem od połowy roku 2026 nawet i 100 proc. może przejść do rąk Brytyjskich - dodał politolog.

Czytaj także: 

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył także, że kwestie związane z wodami terytorialnymi to nie jedyny sukces Brytyjczyków. - Brytyjczycy zyskali w możliwościach połowowych jeśli chodzi o rybołówstwo, ale także zyskali możliwość przekierowania swojej gospodarki na Daleki Wschód. Pojawiły się informacje, że Wielka Brytania chce zacieśnić swoje relacje gospodarcze z Azją Wschodnią czy też Południowo-Wschodnią, a UE potraktować jako uzupełnienie - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
11:07 _PR24_AAC 2020_12_28-16-48-44.mp3 Porozumienie między UE a Wielką Brytanią. Dr Winkler: Brytyjczycy uzyskali nieco więcej ("Świata pogląd")

***

AudycjaŚwiata pogląd
Prowadził: Antoni Opaliński
Gość: dr Krzysztof Winkler (politolog)
Data emisji: 28.12.2020
Godz. emisji: 16.48

dz

Czytaj także

Szymański: umowa między UE a W. Brytanią to dobra wiadomość dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2020 14:14
Uzgodnienie umowy między UE a Wielką Brytanią jest dobrą wiadomością dla polskich przedsiębiorców i obywateli. Ograniczy negatywne skutki brexitu - powiedział w piątek minister ds. europejskich Konrad Szymański. Podkreślił, że Polska od początku zabiegała o konstruktywne i wytrwałe działania UE w tej sprawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacje międzynarodowe po brexicie. Kraje UE tymczasowo uznają umowę Londynu z Brukselą

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 12:34
Ambasadorowie unijnych krajów zgodzili się na tymczasowe zastosowanie umowy handlowej z Wielką Brytanią od stycznia. Decyzja została podjęta jednomyślnie na spotkaniu w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Umowa między UE a Wielką Brytanią. Konrad Szymański wskazał korzyści dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 17:03
Uzgodnienie umowy między UE a Wielką Brytanią jest dobrą wiadomością dla polskich przedsiębiorców i obywateli; ograniczy ona negatywne skutki brexitu - powiedział minister ds. UE Konrad Szymański. Dodał, że Polska od początku zabiegała o konstruktywne i wytrwałe działania UE w tej sprawie.
rozwiń zwiń