X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Powrót klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym". Nowy komunikat MEiN

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 00:15
"Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym" - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Decyzja jeszcze nie zapadła. Resort podał, że przygotowano odpowiednie wytyczne m.in. dotyczące zasad organizacji zajęć.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Halfpoint
koronawirus free laboratorium shutt 1200 .jpg
Testy przesiewowe na obecność COVID-19 dla nauczycieli. Znamy datę ich rozpoczęcia

"Powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowaliśmy wytyczne dla szkół" - przekazał na Twitterze resort.

Czytaj także:

Resort wyjaśnia, że opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

czarnek mein pap_20201119_0IL 1200.jpg
"Przygotowujemy się, żeby najmłodsi wrócili do szkół". Szef MEiN podał możliwą datę

Mówią one m.in. o tym, że do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz że wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na konferencji prasowej poświęconej przygotowaniom do powrotu uczniów klas I-III do stacjonarnej nauki w szkołach poinformował o "wejściu w fazę praktyczną przygotowań do ewentualnego powrotu dzieci do szkół po 17 stycznia".

Kiedy ostateczna decyzja?

- To nie jest ostateczna decyzja o powrocie do szkół - zastrzegł. - O tym, czy ten powrót nastąpi, zdecyduje pan premier w przyszłym tygodniu, po dodatkowych konsultacjach z Radą Medyczną - zapowiedział.

11 stycznia 2021 r. rozpoczną się testy przesiewowe na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Badania potrwają do 15 stycznia 2021 r. Są dobrowolne i bezpłatne. Mogą się na nie zgłosić się nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, np. obsługa administracyjna czy personel sprzątający.

***

Narodowy Program Szczepień (opr. Maria Samczuk/PAP) Narodowy Program Szczepień (opr. Maria Samczuk/PAP)

itom/pb

Czytaj także

"To zależy od naszej odpowiedzialności". Premier o możliwym powrocie dzieci do szkół

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 13:38
Od naszej wspólnej odpowiedzialności i zdyscyplinowania, także w najbliższych dniach, będzie zależało, czy po 17 stycznia najmłodsze dzieci wrócą do nauki stacjonarnej, a także jaki będzie zakres restrykcji gospodarczych - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister edukacji i nauki: chcemy dzieciom dać szansę na powrót do szkół

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 08:29
-  Nie podobają nam się obostrzenia. Nie zostały wprowadzone dlatego, że są dobre. Są konieczne do tego, by chronić ludzi przed utratą życia i zdrowia. Mają spowodować wypłaszczenie pandemii i szansę na powrót do normalności - mówił na antenie Polskiego Radia 24 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nauka zdalna negatywnie obija się na zdrowiu uczniów. Rodzice i dzieci pokazali, co o tym sądzą

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 14:00
Z wyników badania przeprowadzonego przez pracownię badawczą Social Changes na zlecenie RPD, w grupie starszej młodzieży w wieku 15-18 lat i ich rodziców, wynika, że zdalna nauka negatywnie odbija się na zdrowiu, zwłaszcza psychicznym. 49 proc. uczniów i 54 proc. rodziców negatywnie ocenia wpływ nauczania zdalnego na zdrowie fizyczne młodzieży. Wpływ na psychikę jest oceniany niemal identycznie – negatywnie wypowiada się o tym 53 proc. rodziców i 50 proc. uczniów.
rozwiń zwiń