X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Można zamknąć konto na podstawie wymyślonych zarzutów". Wierzejski o działaniach wobec Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 11:25
- Nikt, kto uważnie prześledzi wypowiedzi Donalda Trumpa, nie znajdzie żadnych wezwań do powstania czy obalenia Kongresu siłą, a większość lewicy jest przekonana, że tak się stało - mówił w Polskim Radiu 24 Aleksander Wierzejski (Radio Wnet). W dyskusji wziął również udział Mikołaj Janusz "Jaok" (pyta.pl).
Twitter bezterminowo zawiesił prywatne konto Donalda Trumpa. Firma poinformowała, że zrobiła to z obawy o dalsze podżeganie do przemocy przez prezydenta USA. Wcześniej, podobną decyzję podjął szef Facebooka.
Twitter bezterminowo zawiesił prywatne konto Donalda Trumpa. Firma poinformowała, że zrobiła to z obawy o dalsze podżeganie do przemocy przez prezydenta USA. Wcześniej, podobną decyzję podjął szef Facebooka.Foto: PAP/EPA/SASCHA STEINBACH

Facebook poinformował, że zawiesza konto prezydenta Donalda Trumpa do końca jego kadencji, Twitter poinformował, że zawiesza konto bezterminowo.

mid-epa08928326 (1).jpg
Trump bez dostępu do mediów społecznościowych. Gajewski: potrzebna regulacja prawna takich serwisów

Zaraz potem Donald Trump przeniósł się na konto prezydenta USA i napisał, że decyzja szefów społecznościowych gigantów jest cenzurą i że są oni "sprzymierzeni z Demokratami i radykalną lewicą". Twitter skasował te wpisy, a gdy Donald Trump zamieścił potem podobne wpisy na koncie swojej kampanii wyborczej, także i to konto zostało zawieszone.

Aleksander Wierzejski przypominał o roli mediów społecznościowych we współczesnej polityce. - W 2016 mieliśmy dwa przykłady operacji internetowych zakończonych sukcesem, pierwsza to brytyjskie referendum i doprowadzenie do zagłosowania przeciwko członkostwu Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej przeprowadzoną za pomocą Facebooka. Drugim przykładem jest to, jak Donald Trump w 2016 r. za pomocą Twittera i mediów społecznościowych pominął media mainstreamowe i dotarł bezpośrednio do swoich wyborców ze swoim, według ówczesnych kryteriów, a dzisiaj jeszcze bardziej, niepoprawnym politycznie przekazem - przypominał.

- Teraz szefowie mediów społecznościowych pokazali, że to oni są najważniejszym narzędziem dla polityków, że bez nich oni nie istnieją i można zamknąć konto nawet kogoś takiego, jak urzędujący prezydent USA, na podstawie wymyślonych zarzutów - podkreślał.

Mikołaj Janusz "Jaok" mówił o alternatywnych w stosunku do Facebooka i Twittera platformach społecznościowych oraz o trudnościach, jakie napotykają ich twórcy, związanych m.in. z usługami hostingowymi czy rozliczaniem płatności za pośrednictwem organizacji Visa. Ocenił także, że trwa w tej chwili walka o wolność słowa.

Posłuchaj
21:14 _PR24_AAC 2021_01_11-10-07-49.mp3 11.01.2021 (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Media społecznościowe od wielu lat są głównym kanałem komunikacji Donalda Trumpa z jego zwolennikami. Prezydent USA wielokrotnie ostro krytykował główne amerykańskie media, gdy te publikowały niekorzystne dla niego informacje. Donald Trump nazywał media "wrogami narodu".

Czytaj także: 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Aleksander Wierzejski, Mikołaj Janusz "Jaok"

Data emisji: 11.01.2021

Godzina emisji: 10.09

PR24/ka

Czytaj także

"Próba zdyskredytowania konserwatywnej kontrrewolucji". Jakub Pacan o zamieszkach w USA

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 08:15
- Ten mężczyzna, który był do pasa rozebrany, był przebrany w te rogi - to jest wszędzie pokazywane na świecie. To służy temu, żeby zdyskredytować konserwatywną kontrrewolucję, która się dokonuje w Stanach. Gdyby ci ludzie nie weszli na Kapitol, gdyby protestowali w sposób pokojowy, to myślę, że to by było o wiele bardziej niebezpieczne dla tych środowisk liberalno-lewicowych - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta tygodnika "Solidarność" Jakub Pacan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zasady, które go obowiązują, powinny też obowiązywać wobec innych osób". Ekspert o Trumpie

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 17:38
- Pytanie jest takie, czy faktycznie firmy prywatne mają prawo do cenzurowania różnych stron - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Paweł Kowalski, ekspert ds. międzynarodowych z SWPS na temat zablokowania kont Donalda Trumpa w mediach społecznościowych.
rozwiń zwiń