X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ulotki: "ocalmy Stalina od zagranicznych agentów". Nacjonaliści-bolszewicy przeciw "Memoriałowi"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 14:10
Rosyjska "Nowaja Gazieta" ostrzega przed falą nienawiści, która dotknie Rosjan napiętnowanych statusem "zagranicznego agenta". Dziennik zwraca uwagę, że w przestrzeni publicznej podzielono obywateli na swoich i obcych. Gazeta jako przykład wskazała pikietę zorganizowaną przed siedzibą moskiewskiego "Memoriału".
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Alexey Borodin/shutterstock

pap_20200229_0TN (1).jpg
W Rosji ograniczono prawa człowieka. Działacz Memoriału: Kreml może się znów zdecydować na rodzaj agresji zewnętrznej

Grupa młodych ludzi żądała, aby historycy badający stalinowskie zbrodnie przestali obrażać dobre imię Józefa Stalina.

Jak wcześniej podało radio Echo Moskwy - demonstrujący, to działacze partii "O prawdę", której założycielem jest pisarz i zwolennik ruchów nacjonalistyczno-bolszewickich, Zachar Prilepin.

pap białoruś protesty 1200.jpg
O tym, jak Białorusini zaskoczyli świat. Walka o wolność i demokrację tuż za polską granicą

Uczestnicy pikiety rozdawali przechodniom ulotki z hasłem "Ocalimy Stalina od zagranicznych agentów".

"Nowaja Gazieta”, podkreśla, że na ulotkach znalazły się sformułowania, które są wezwaniem do rozprawy z osobami i organizacjami uznanymi przez władze za "obcych". 


Posłuchaj
00:48 Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR).mp3 Ostrzeżenie przed falą nienawiści do "zagranicznych agentów". Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR).mp3

 

"Co robią w naszym kraju zagraniczni agenci? Czy już nie pora, żeby wyjechali i zajęli się swoimi sprawami w innym miejscu?" - rosyjski dziennik cytuje fragment ulotki i ostrzega, że takie słowa prowadzą do fali nienawiści, represji i pogromów.

IAR/agkm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Te punkty zapalne przykuwały uwagę świata. Rok 2021 może przynieść rozwiązanie części konfliktów

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 10:26
Górski Karabach, Donbas, zamrożone konflikty na obszarze posowieckim, apetyty Chin, wojna w Syrii i Libii, wrogie oświadczenia Iranu, Korei Północnej, napięcia na linii Izraela i Autonomii Palestyńskiej. To tylko niektóre obszary, które w 2020 przyciągnęły uwagę świata. Potencjalnie 2021 rok może przynieść rozwiązanie części z nich - ale, jak wskazują eksperci, droga do pokoju jest zazwyczaj bardzo niepewna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O tym, jak Białorusini zaskoczyli świat. Walka o wolność i demokrację tuż za polską granicą

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 10:28
Od sierpnia 2020 roku na Białorusi nie ustają protesty. Białorusini żądają ustąpienia Alaksandra Łukaszenki i przeprowadzenia wolnych wyborów. Kluczowa dla ich walki będzie postawa Zachodu, w tym państw, które rozumieją Białorusinów najlepiej: Polski i Litwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Represje na Białorusi. Politolog: zamknięcie granic wiąże się z 3. etapem operacji reżimu, wyniszczaniem alternatywy

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 10:00
- Zamknięcie granic dla wyjeżdżających z Białorusi jest ściśle powiązane z trzecią fazą represji. To faza wyniszczenia wszelkiej alternatywy informacyjnej, politycznej. To operacja w skali całego społeczeństwa – mówi portalowi PolskieRadio24.pl białoruski niezależny politolog, dr Paweł Usow. Jak dodał, reżim wypełnił już cele zakładane w dwóch poprzednich fazach. Analityk ostrzega, że Aleksander Łukaszenka musi zapłacić za udzielane mu obecnie wsparcie ze strony Rosji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja hakerów Kremla przeciw rządowi USA. "To atak na państwo. Niewidzialny front cyberwalki jest otwarty"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 17:21
- Ataki Kremla mają miejsce na wielu polach – nie tylko w cybersferze. Zmasowany, wielomiesięczny cyberatak na instytucje rządowe USA i firmy prywatne ma znacznie głębszy kontekst i należy o tym pamiętać. Trzeba na tę sprawę patrzeć szerzej. Pamiętajmy choćby o regularnym naruszaniu przestrzeni powietrznej i morskiej przez rosyjskie samoloty, okręty podwodne – zauważa w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Anna Łabuszewska, znawczyni spraw wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naddniestrze u granic Polski? Hanna Liubakova ("Atlantic Council"): Kreml już realizuje plan B, by nie stracić Białorusi, Zachód działa zbyt wolno

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 15:00
- Kreml chce, żeby Aleksander Łukaszenka swoimi rękami zdusił protesty i zniszczył społeczną alternatywę. Podtrzymuje upadającego Łukaszenkę, który oprócz wsparcia Kremla nie ma żadnych zasobów. W dłuższej perspektywie Kreml zintensyfikuje działania propagandowe i hybrydowe na Białorusi, by przeprowadzić kontrolowane zmiany – ostrzega Hanna Liubakova białoruska dziennikarka i analityk "Atlantic Council" w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. Zaznacza, że w wielu przypadkach Zachód reaguje zbyt wolno na to, co się dzieje na Białorusi.
rozwiń zwiń