X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polski sąd zgodził się na transport Polaka w śpiączce do kraju

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 23:55
Sąd Okręgowy w Warszawie zgodził się na przetransportowanie z Wielkiej Brytanii do Polski mężczyzny pozostającego w stanie śpiączki farmakologicznej. Śledczy przypomnieli, że decyzją sądu brytyjskiego mężczyzna "miał zostać odłączony od aparatury odpowiedzialnej za podtrzymywanie funkcji życiowych".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/ETIENNE LAURENT
1200_szpital_shutterstock.png
Paszport dyplomatyczny dla Polaka w śpiączce. Dokumenty są już na Wyspach

Prokuratura Okręgowa w Warszawie złożyła wniosek o całkowite ubezwłasnowolnienie Polaka przebywającego na terenie Wielkiej Brytanii.

Czytaj także: 

"Celem działań prokuratury jest zapewnienie mężczyźnie realnej możliwości ochrony należnych mu praw człowieka i obywatela, w szczególności prawa do ochrony życia i zdrowia" - poinformowano w komunikacie stołecznej prokuratury.

Śledczy przypomnieli, że decyzją sądu brytyjskiego mężczyzna "miał zostać odłączony od aparatury odpowiedzialnej za podtrzymywanie funkcji życiowych".

"Działania podjęte przez prokuraturę wynikają z realizacji ustawowych zadań związanych ze staniem na straży praworządności. Realizacja tych działań przejawia się m.in. w inicjowaniu postępowań cywilnych, jeżeli wymaga tego ochrona praworządności, interesu społecznego, a także prawa obywatela - do życia oraz leczenia" - tłumaczą śledczy.

W ocenie prokuratury sytuacja zdrowotna i rodzinna mężczyzny przemawiały za koniecznością złożenia wniosku o ubezwłasnowolnienie całkowite. Przewidziano je dla ochrony interesów oraz praw osoby, która nie może samodzielnie pokierować sprawami życia codziennego, także dotyczącymi podjęcia terapii, czy kontynuowania leczenia.

jp/pb

Czytaj także

Trwa walka o życie Polaka w śpiączce. Brytyjscy politycy odpowiedzieli na list Elżbiety Witek

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 18:55
Elżbieta Witek poinformowała w czwartek, że otrzymała odpowiedź od spikera Izby Gmin Lindsaya Hoyle'a dotyczącą Polaka przebywającego w szpitalu w Plymouth. W sprawę zaangażowany został poseł Johnny Mercer współpracujący z polską ambasadą - podkreśliła marszałek Sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka o życie Polaka w angielskim szpitalu. Ekspert: w klinice Budzik wybudzali się pacjenci podobni do niego

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 20:17
- W klinice Budzik w Olsztynie wybudzali się pacjenci podobni do Polaka w śpiączce mieszkającego w Wielkiej Brytanii - mówił Polskiemu Radiu członek rady nadzorczej kliniki, neurochirurg, profesor Wojciech Maksymowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka o życie Polaka w Plymouth. Szpital wydał oświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 22:30
Szpital uniwersytecki w Plymouth, gdzie przebywa obywatel Polski w stanie wegetatywnym, wydał w piątek oświadczenie, w którym podkreślił, że w każdej sytuacji dba o najlepszy interes pacjentów i stara się współdziałać z rodziną w celu określenia ich prawdopodobnej woli.
rozwiń zwiń