W tym roku ponownie trzeba złożyć wniosek o 500+. Nabór rusza od 1 lutego
- W bieżącym roku dobiega końca okres rozliczeniowy świadczenia 500+, dlatego każdy świadczeniobiorca musi złożyć ponownie wniosek – powiedziała w poniedziałek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
2021-01-25, 12:48
Marlena Maląg oceniła podczas konferencji prasowej, że "przez ostatnie 5 lat polityka odpowiedzialnego rozwoju Polski oparta była przede wszystkim na silnej rodzinie".
Powiązany Artykuł
Trudna sytuacja gospodarcza nie zmieni w 2021 roku pomocy państwa dla rodzin. Programy 500+ i 300+ będą kontynuowane
Posłuchaj
Godność polskiej rodziny
Mówiąc o świadczeniu 500+, zaznaczyła, że "to największe wsparcie, jakie zostało zaproponowane polskim rodzinom po okresie transformacji".
- Miesiąc w miesiąc 6,6 mln dzieci otrzymuje to świadczenie. Do tej pory przeznaczyliśmy na to 134 mld złotych. To inwestycja w kapitał ludzki i podniesienie godności polskiej rodziny – wskazywała minister.
REKLAMA
Nowe wnioski
Powiązany Artykuł
Zmiany polityki rodzinnej sprzyjają parom. Ekspert: od 2014 r. dzietność w dużych miastach rosła
Maląg przypomniała jednocześnie, że w tym roku należy pamiętać, aby złożyć wniosek o 500+, bo kończy się okres rozliczeniowy tego świadczenia.
Posłuchaj
- Nowe wnioski trzeba złożyć na okres od 1 czerwca 2021 r. do 30 maja 2022 r. – wskazała.
REKLAMA
Poinformowała, że od 1 lutego będzie można je składać drogą elektroniczną, przez bankowość elektroniczną, system Empatia lub system PUE ZUS. Możliwość wnioskowania drogą papierową rozpocznie się od 1 kwietnia.
Powiązany Artykuł
Marlena Maląg: rodzina to jest inwestycja w przyszłość, nie koszt
Termin wypłaty
Wniosek złożony w okresie od 1 do 31 maja danego roku oznacza, że świadczenia za czerwiec i lipiec zostaną wypłacone nie później niż do 31 lipca tego roku. Z kolei wniosek złożony od 1 do 30 czerwca to wypłata przyznanego świadczenia za czerwiec, lipiec i sierpień maksymalnie do 31 sierpnia tego roku.
Program "Rodzina 500+" zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.
fc
REKLAMA
REKLAMA