X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Modzelewski: zatrudnienie w przemyśle nie spadnie, może mieć nawet tendencję wzrostową

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 15:45
- To, że przemysł dostosował się do tej sytuacji, w końcu bardzo skomplikowanej, nieprzewidywalnej, jest bardzo dobrym dla nas sygnałem - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski. Ekonomista skomentował kondycję polskiego przemysłu w czasie pandemii koronawirusa. 
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: PR24

Produkcja przemysłowa odrobiła całość strat związanych z COVID-19 i wróciła do trendu sprzed pandemii - ocenił w poniedziałek prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Według poniedziałkowych danych GUS produkcja przemysłowa w grudniu wzrosła o 11,2 proc. rdr.

paweł borys 1200.jpg
Prezes PFR: polski przemysł wrócił do trendów sprzed pandemii

- Przemysł stał się dużo bardziej odporny na tego rodzaju spadek popytu gospodarczego, czyli popytu wewnątrz przedsiębiorstw - powiedział ekspert, odnosząc się do wymiany handlowej pomiędzy samymi przedsiębiorstwami.

Posłuchaj
23:33 _PR24_AAC 2021_01_25-14-33-38.mp3 Prof. Witold Modzelewski: to, że przemysł dostosował się do tej sytuacji - w końcu bardzo skomplikowanej, nieprzewidywalnej - jest bardzo dobrym dla nas sygnałem ("Temat dnia/PR24") 

- To prognozuje, że zatrudnienie w przemyśle nie spadnie, a może mieć nawet lekką tendencję wzrostową - dodał. 

Ekspert zwrócił również uwagę na konieczność zwiększenia popytu wewnętrznego, do czego - jego zdaniem - przyczyni się ponownie otworzenie się branż najbardziej dotkniętych restrykcjami związanymi z pandemią. - Jeżeli ten sektor, który poniósł największe szkody, związane ze stosowanymi metodami zwalczania pandemii, jeżeli on zacznie działać (...), będzie czynnikiem popytotwórczym - ocenił.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel 
Gość: Prof. Witold Modzelewski (ekonomista)
Data emisji: 25.01.2021
Godzina emisji: 14.33


kb

Czytaj także

Nastroje i obawy polskich konsumentów. Co zmieniło się w dobie pandemii?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 10:25
W poniedziałek firma doradcza Deloitte poinformowała, że na przełomie grudnia i stycznia po raz 11 zbadała nastroje i obawy polskich konsumentów związane z pandemią koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odbicie polskiego przemysłu. Produkcja w grudniu wyższa o 11,2 proc. niż rok wcześniej

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 11:45
Wszystko wskazuje na to, że polska gospodarka zaczyna sobie radzić coraz lepiej z ograniczeniami związanymi z pandemią. Świadczą o tym dane obejmujące jeden z ważniejszych działów – produkcji przemysłowej. Ta, jak informuje GUS, była w grudniu o 11,1 proc. wyższa niż rok wcześniej.
rozwiń zwiń