X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czy uda się zablokować Nord Stream 2? Szef MSZ: impuls nie przyjdzie z Niemiec

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2021 10:45
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau nie wykluczył zablokowania Nord Streamu 2, ale - jak mówi - impuls nie przyjdzie z Niemiec.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Alexander Chizhenok

Szef polskiej dyplomacji powiedział Polskiemu Radiu, że po próbie otrucia Aleksieja Nawalnego przez Niemcy przetoczyła się dyskusja na temat zasadności Nord Streamu 2, ale wygrali w niej ci, którzy dążą do dokończenia inwestycji. Nie zmienia tego fakt, że teraz dyskusja w Niemczech odżyła.


Posłuchaj
00:22 Minister Zbigniew Rau nie wykluczam zablokowania Nord Streamu 2, ale impuls nie przyjdzie z Niemiec.mp3 Minister Zbigniew Rau: nie wykluczam zablokowania Nord Streamu 2, ale impuls nie przyjdzie z Niemiec (IAR)

Forum NS2 1200.jpg
Sankcje USA wobec Nord Streamu 2. Niemiecka spółka wycofała się z budowy

- Od tej nawet odnowionej debaty w Niemczech na ten temat bym się wiele nie spodziewał w tej kwestii. Jeśli nawet zablokowanie będzie miało miejsce, to wyjdzie ono ze Stanów Zjednoczonych, to będzie ten powód, dla którego by ta inwestycja nie była dokończona - powiedział Polskiemu Radiu minister spraw zagranicznych.

Czytaj także: 

Chodzi o amerykańskie restrykcje. Najpierw, w grudniu 2019 roku Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na firmy uczestniczące w budowie Nord Streamu 2. Te najnowsze, rozszerzone, są wymierzone w firmy dostarczające sprzęt, ubezpieczające i certyfikujące statki oraz sam gazociąg Nord Stream 2.

pg

Czytaj także

Polska liczy na pozytywny finał ws. gazociągu Opal i wagę solidarności energetycznej

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 18:33
Polska liczy na pozytywne rozstrzygnięcie w unijnym Trybunale Sprawiedliwości w sprawie gazociągu Opal, lądowej odnogi Nord Streamu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Parlament Europejski wezwał do natychmiastowego wstrzymania budowy Nord Streamu 2

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 17:36
Parlament Europejski wezwał do natychmiastowego wstrzymania budowy Nord Streamu 2. Deputowani przyjęli rezolucję w tej sprawie w związku z aresztowaniem w niedzielę w Moskwie rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego i zażądali jego uwolnienia. Przyjęta rezolucja nie jest wprawdzie wiążąca, ale to polityczna presja na unijne kraje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Reginia-Zacharski: projekt Nord Stream 2 w wielu wymiarach stał się nieopłacalny

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 10:18
- Gdyby nie było tarcia w postaci sankcji zwiększających koszty i trudność przedsięwzięcia, to gazociąg Nord Stream 2 już by powstał. W wielu wymiarach stał się jednak nieopłacalny - powiedział prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń