X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: dzięki rządowym programom udało się uratować ponad 5 milionów miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 19:32
"Dzięki rządowym programom tarcz antykryzysowych, finansowych i branżowych udało nam się uratować już ponad 5 milionów miejsc pracy dla Polaków" - napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki. "Rozumiem irytację i rozgoryczenie, ale musimy działać odpowiedzialnie, dlatego otwieramy gospodarkę stopniowo" - dodał premier.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Krystian Maj/KPRM & Mateusz Morawiecki/Facebook

"Kryzys wywołany epidemią COVID-19 cechuje się tym, że bardzo wiele przedsiębiorstw stanęło wobec egzystencjonalnego zagrożenia, ale dzięki rządowym programom tarcz antykryzysowych, finansowych i branżowych udało nam się uratować już ponad 5 milionów miejsc pracy dla Polaków" - napisał w piątek premier Mateusz Morawiecki na Facebooku.

"Szybkiemu powrotowi na ścieżkę wzrostu służy zaprezentowana dziś kolejna odsłona programu wsparcia finansowego dla mikro i małych przedsiębiorstw o szacowanej wartości od 2,5 do 3 miliardów złotych" - czytamy we wpisie szefa rządu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
kprm morawiecki 1200.jpg
Premier: powoli otwieramy gospodarkę, staramy się wypracowywać optymalne rozwiązania

Rozszerzenie "tarczy branżowej"

Dołączona infografika informuje, że nowy program wsparcia, kolejne 2.5 miliarda złotych, obejmie 48 branż (według kodów Polskiej Klasyfikacji Działalności), a "tarcza branżowa" zostanie rozszerzona o kolejne firmy. Udzielona w ramach tego programu pomoc finansowa ma być bezzwrotna.

Grafika informuje również o możliwości uzyskania pomocy do 5000 zł dla mikro- i małych firm. Warunkami otrzymania wsparcia jest udokumentowany 40 proc. niższy przychód, minąć muszą również 3 miesiące działalności od udzielenia firmie poprzedniego wsparcia.

Czytaj również:

"Musimy działać odpowiedzialnie"

Premier dodał, że rozumie "irytację i rozgoryczenie", podkreślił, że "musimy działać odpowiedzialnie, dlatego otwieramy gospodarkę stopniowo".

"Mam nadzieję, że wkrótce dane epidemiczne pozwolą na odmrożenie kolejnych branż. Do tego czasu proszę wszystkich o odpowiedzialność i solidarność oraz maksymalne wykorzystanie rządowych programów pomocowych" - zaapelował Mateusz Morawiecki.

Kryzys wywołany epidemią COVID-19 cechuje się tym, że bardzo wiele przedsiębiorstw stanęło wobec egzystencjonalnego...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Piątek, 29 stycznia 2021

We wpisie zamieszczony został również link do portalu praca.gov.pl, gdzie przedsiębiorstwa mogą składać do PUP (Powiatowe Urzędy Pracy) wnioski o wsparcie finansowe. 

ms

Czytaj także

Premier: przedłużyliśmy bezzwrotną pomoc dla małych firm

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 16:30
- Podjęliśmy decyzję o przyznaniu na grudzień, styczeń i luty naszego programu dotacji bezzwrotnej do 5 tys. zł dla mikro- i małych firm - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, przeznaczone na to zostanie kolejne od 2,5 do 3 mld zł.
rozwiń zwiń