X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tomasz Wróblewski: Chiny i Rosja testują nowy układ polityczny

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 20:45
- Pojawia się teraz taka nowa pewność siebie Moskwy i Pekinu. Chodzi o pokazanie, że te dwa kraje będą szły własną drogą i nie będą się poddawały żadnej presji - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Wróblewski, dziennikarz. 
Tomasz Wróblewski
Tomasz WróblewskiFoto: Mat. Rekłajtis

W czwartek Joe Biden wygłosił swoje pierwsze przemówienie dotyczące polityki zagranicznej. Poinformował on między innymi o wstrzymaniu powrotu wojsk amerykańskich z Niemiec, zapowiedział walkę o prawa człowieka,  a także odniósł się do stosunków USA z Rosją i Chinami. 

Czytaj także:
1200_Biden_Putin_Forum.png
Biden rozmawiał z Putinem. Wezwał do natychmiastowego uwolnienia Nawalnego

- Dałem jasno do zrozumienia prezydentowi Władimirowi Putinowi, w sposób bardzo odmienny od mojego poprzednika, że czasy, w których Stany Zjednoczone ustępowały w obliczu agresywnych działań Rosji, dobiegły końca – mówił Joe Biden. 

- To są bardzo zdecydowane, ale jednak słowa - komentował Tomasz Wróblewski. - Trudno powiedzieć, czy Biden ma dość narzędzi do tego, aby coś egzekwować w sprawie Rosji czy Chin - dodał dziennikarz. Wskazał także, że tego "czy i na ile Ameryka będzie w stanie bronić swoich racji", dowiemy się w przeciągu najbliższych tygodni. 

Czytaj także: 

Nowy układ polityczny

- Mam wrażenie, że zarówno Chiny, jak i Rosja testują w tej chwili nowy układ polityczny, jaki jest po zmianie rządów w Białym Domu - powiedział gość PR24. Jego zdaniem "pewna pewność siebie" tych dwóch krajów ma na celu pokazanie, że będą one "szły własną drogą i nie będą poddawały się żadnej presji". 

Jak zauważył publicysta, "USA ma więcej kłopotów niż Chiny i Rosja". - Stany Zjednoczone mają nawet kłopot z dogadaniem się z Unią Europejską. To pokazuje jakieś daleko idące osamotnienie - wskazał Wróblewski. 

Dziennikarz podkreślił również, że polityka Joe Bidena w pewnym stopniu opiera się aktualnie "na odwracaniu decyzji administracji Trumpa". - Tak samo może być to widoczne w polityce zagranicznej - powiedział rozmówca. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

Posłuchaj
24:55 _PR24_AAC 2021_02_05-19-33-47.mp3 Tomasz Wróblewski o polityce zagranicznej USA ("Świat w powiększeniu") 

***

Audycja"Świat w powiększeniu"

Prowadził: Antoni Opaliński

Gość: Tomasz Wróblewski, dziennikarz.

Data emisji: 05.02.2021

Godz. emisji: 19.33

jbt/pr24