more_horiz
Wiadomości

Porwanie w szkole w Nigerii. Prezydent wezwał wojsko i policję do uwolnienia uczniów i nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 13:00
Uzbrojeni napastnicy porwali grupę uczniów i nauczycieli ze szkoły w centralnej Nigerii. Porywacze byli ubrani w mundury wojskowe. Prezydent Nigerii nakazał wojsku i policji podjęcie działań zmierzających do uwolnienia uczniów i nauczycieli uprowadzonych przez uzbrojonych napastników. Muhammadu Buhari potępił atak.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/kafeinkolik

Według agencji AFP, napastnicy przeprowadzili szturm na jedną ze szkół w mieście Kagara. Zginął jeden uczeń, kolejnemu udało się uciec. W szkole na co dzień kształci się około tysiąca uczniów. Wiadomo, że uprowadzono wiele osób. Dokładna liczba porwanych nie jest jednak znana. Dotychczas nie ustalono też kim byli napastnicy. Trwa poszukiwanie sprawców ataku.

Kolejne uprowadzenia


afryka free 1200.jpg
"Sytuacja jest tragiczna, nie ma bezpiecznych miejsc". Kolejne porwania przez islamistów w Nigerii

Dwa miesiące temu z pobliskiego stanu Katsina uprowadzono ponad trzystu uczniów. Wypuszczono ich na wolność po trwających kilka dni negocjacjach porywaczy z przedstawicielami rządu.

W centralnej i północno-zachodniej Nigerii przybywa ataków z udziałem gangów, które porywają ludzi dla okupu, dokonują gwałtów i plądrują okolice. Dwa miesiące temu w mieście Katsina w północno-zachodniej części kraju porwano grupę uczniów. Wypuszczono ich na wolność po kilkudniowych negocjacjach napastników z rządem.

pg

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem