X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sprawa Aleksieja Nawalnego. Ekspert: władze rosyjskie zrobią wszystko, by zneutralizować opozycję

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 16:11
- Sprawa Aleksieja Nawalnego wpisuje się w taką serię działań, które podejmują rosyjskie władze. Działania te mają na celu neutralizację Nawalnego i ruchu protestów w Rosji, który on reprezentuje - powiedział na antenie Polskiego Raadia 24 dr Szymon Kardaś, politolog z Ośrodka Studiów Wschodnich.  
Aleksiej Nawalny podczas jednej z demonstracji w Moskwie
Aleksiej Nawalny podczas jednej z demonstracji w Moskwie Foto: NCKAHDEP / Shutterstock.com

Sąd w Moskwie skazał w sobotę opozycjonistę Aleksieja Nawalnego na grzywnę w wysokości 850 tys. rubli, uznając go za winnego zniesławienia kombatanta II wojny światowej Ignata Artiemienkę.

- Kiedy odwieszono jeden z wcześniejszych wyroków na Nawalnego, należało się spodziewać, ze pojawią się kolejne sprawy - powiedział dr Kardaś.  

Krzysztof Szczerski 1200 (1).jpg
Biden krytyczny wobec współpracy z Rosją. Szczerski: to wzmocnienie polskich argumentów

Jak podkreślił politolog, pewnym znakiem zapytania pozostaje to, jaka będzie reakcja przede wszystkim rosyjskiego społeczeństwa na to, co w tej chwili się dzieje. 

- Wiemy, że osoby, które współdziałają z Aleksiejem Nawalnym (jest on człowiekiem, który w sposób symboliczny stoi na czele tego ruchu protestów), wiemy, że jest to cała masa aktywistów, którzy działają w Moskwie i Petersburgu i w innych regionach. Organizowali oni marsze jakie obserwowaliśmy kilka tygodni temu na ulicach rosyjskich miast. Wiemy, że aktywiście na razie zawiesili te akcje protestów do wiosny. Pojawia się pytanie, czy rzeczywiście wiosną dojdzie do reaktywacji tych ruchów - zastanawiał się gość audycji.   


Posłuchaj
20:57 _PR24_AAC 2021_02_21-15-06-26.mp3 Politolog o sprawie Aleksieja Nawalnego ("Temat dnia/Gość PR24")

Pozostaje pytanie, czy władza użyje bardzo ostrych środków represyjnych, które będą miały na celu wyczyszczenie pola przed wyborami parlamentarnymi, które mają się odbyć w Rosji jesienią, tego roku. - To będzie bardzo ważny, newralgiczny politycznie moment. Należy się spodziewać, że władze rosyjskie zrobią wszystko, by jakiekolwiek ruchy opozycyjne do tego czasu zneutralizować - zaznaczył Kardaś. 

Czytaj także: 

Ekspert ocenił również reakcje Zachodu na to, co dzieje się w Rosji. - Na razie ta reakcja nie jest zbyt ostra. Poza oświadczeniami domagania się uwolnienia Nawalnego, to tak naprawdę do żadnych realnych działań jeszcze nie doszło. To też pewnie Moskwę zachęca, by na razie trzymać ostry kurs - podsumował dr Szymon Kardaś. 


Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadziła: Magdalena Złotnicka

Gość:  dr Szymon Kardaś (politolog, OSW)

Data emisji: 21.02.2021

Godz. emisji: 15.06

kmp

Czytaj także

Sytuacja w Rosji. Prof. Kozłowski: czasy mogą się zmieniać, ale Rosja pozostaje sobą

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 10:54
- Nawalny podobnie jak obserwatorzy sytuacji w Rosji widzą i wiedzą, że czasy mogą się zmieniać ale Rosja pozostaje sobą. Nawalny ma niesamowitą odwagę wewnętrzną, determinację i świadomość i tego boi się Putin - powiedział o sytuacji w Rosji w kontekście aresztowania Aleksieja Nawalnego prof. Artur Roland Kozłowski, ekspert ds. międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Echa wizyty Borrella w Moskwie. Prof. Grosse: niekonsekwencja polityki UE ośmiela Putina

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 13:14
- Rosja ma świadomość tego, że UE jest słaba pod względem geopolitycznym. Świadczą o tym chociażby sankcje wobec Rosji. Unia poza słowami nic nie robi i dodatkowo pokazuje Rosji, że jest gotowa do robienia interesów, jak na przykład Nord Stream 2. Ta niekonsekwencja ośmiela Putina - powiedział o relacjach UE z Rosją, także w kontekście wizyty Josepa Borrella w Moskwie, prof. Tomasz Grosse.
rozwiń zwiń