X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Parlament Kanady: działania Chin wobec Ujgurów noszą znamiona ludobójstwa

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 06:56
Narasta międzynarodowy spór dotyczący sytuacji w położonym w północno-zachodnich Chinach Sinciangu - regionie zamieszkiwanym przez wyznających islam Ujgurów. Według śledczych ONZ, w specjalnych obozach umieszczono tam ponad milion osób, a zdaniem kanadyjskiego paramentu sytuacja w Sinciangu nosi znamiona ludobójstwa. 
Wiec poparcia dla Ujgurów przed chińskim konsulatem w Stambule
Wiec poparcia dla Ujgurów przed chińskim konsulatem w StambuleFoto: Huseyin Aldemir/ Shuttersrtock

chiny partia komunistyczna free 1200
Fakty i mity o współczesnych Chinach

Kanadyjski parlament przyjął rezolucję, która uznaje działania chińskich władz wobec Ujgurów w Sinciangu za ludobójstwo. W dokumencie zaapelowano do władz Kanady o podjęcie działań na rzecz odebrania Pekinowi prawa do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku.

Czytaj także: 

Podobnie sytuację w Sinciangu oceniają władze USA i Wielkiej Brytanii. Szef brytyjskiej dyplomacji zaapelował do ONZ o wywarcie presji na Chiny w celu uzyskania dostępu do regionu.

Pekin odpiera zarzuty

Chiny konsekwentnie odrzucają oskarżenia o prowadzenie w Sinciangu obozów pracy przymusowej. Chiński dziennik "Global Times" zarzuca dziś władzom Wielkiej Brytanii podejmowanie "imperialistycznych działań". W komentarzu redakcyjnym poświęconym zarzutom Zachodu wobec Chin w kwestii Sinciangu, gazeta pisze o konieczności stworzenia przez Chiny systemu narzędzi wpływu które mogłyby być stosowane wobec - jak to określono - "prowokatorów w kwestii praw człowieka".


Posłuchaj
00:52 ujgurzy .mp3 Narasta międzynarodowy spór dotyczący sytuacji w położonym w północno-zachodnich Chinach Sinciangu. To region zamieszkiwany przez wyznających islam Ujgurów. Według śledczych ONZ, w specjalnych obozach umieszczono tam ponad milion osób, a zdaniem kanadyjskiego paramentu sytuacja w Sinciangu nosi znamiona ludobójstwa - relacja Tomasza Sajewicza (IAR)

 

W ostatnich tygodniach światowe media obiegły relacje osób które poddawano w Sinciangu przymusowym sterylizacjom i torturom. Chiński rząd zaprzecza tym doniesieniom, jednakże odmawia też dostępu do regionu dyplomatom i pracownikom międzynarodowych organizacji.


mbl

Czytaj także

Konflikt na Morzu Południowochińskim. Ekspert: Pekin wykorzystuje pandemię do wzmocnienia pozycji w regionie

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 08:44
- Chiny intensyfikują działania w regionie Morza Południowochińskiego, kiedy koniunktura międzynarodowa jest sprzyjająca - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Paweł Behrendt, ekspert z Instytutu Boyma.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzielnica Hongkongu odcięta od świata. Powodem nowa fala koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 03:40
Tysiące mieszkańców dzielnicy robotniczej Hongkongu, przynajmniej przez najbliższe 48 godzin, mają zakaz opuszczania mieszkań w związku z nową falą pandemii koronawirusa - poinformowały tamtejsze władze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współpraca gospodarcza na linii Polska-Chiny. Spychalski: wiele możliwości rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 12:20
- Mamy wiele możliwości rozwoju współpracy między Polską a Chinami. Prezydent Andrzej Duda wyraził oczekiwanie stworzenia szybszej ścieżki, jeśli chodzi o eksport polskich towarów, szczególnie rolno-spożywczych, do Chin - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
rozwiń zwiń