X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rusza rejestracja na szczepienia w wieku 69 lat. Adam Niedzielski przedstawił szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 10:23
- Za kilka dni ruszy rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 69 lat – zapowiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że od teraz rejestracja będzie uruchamiana dla poszczególnych roczników, a nie dla grup wiekowych.
Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam NiedzielskiFoto: Adam Guz/KPRM

W rozmowie na antenie Radia Plus Niedzielskiego zapytano o słowa głównego doradcy premiera ds. COVID-19 prof. Andrzeja Horbana, który był pytany w TVN24, czy widzi sens szczepień nauczycieli akademickich.

Szczepionka1200/PAP
Kolejna dostawa szczepionek przeciw COVID-19 dotrze dziś do Polski. To ponad pół miliona dawek

- Rada Medyczna, nie tylko ja, stoimy na stanowisku, że należy szczepić ludzi starszych. To są ludzie, korzy umierają, jeśli zachorują na COVID-19. Śmiertelność 20-procentowa jest śmiertelnością olbrzymią – powiedział.

Podkreślił, że akcja szczepień pewnie zakończy się w 2 – 3 tygodnie, ponieważ wszyscy chętni są już zgłoszeni i mają wyznaczone terminy.

- W tym sensie nie wyobrażam sobie przerwania procesu szczepienia nauczycieli i to jeszcze w jego połowie czy w trzech czwartych zaawansowania tego procesu – powiedział.

Podkreślił przy tym, że oczywiste jest, że przy możliwości szczepienia AstrąZeneką osób do 69 lat trzeba skoncentrować się na szczepieniach seniorów.

- Dlatego za chwilę otworzymy nabory, czyli możliwość zgłoszenia dla osób w wieku 69 lat, bo będziemy mieli tutaj takie kohorty roczne, potem oczywiście kolejne roczniki w miarę możliwości – powiedział.

Czytaj także:

Dodał, że rozpoczęcie rejestracji 69-latków jest kwestią dni. - Bo chcielibyśmy ją zakończyć nawet do połowy marca – powiedział minister.

Zapytany, czy od teraz możliwość zgłoszenia na szczepienie będzie otwarta dla poszczególnych roczników, a nie grup wiekowych, Niedzielski potwierdził. Podkreślił, że liczebność każdego kolejnego rocznika przewidzianego do szczepienia jest coraz większa. 

kmp

Czytaj także

Są nowe zalecenia Ministerstwa Zdrowia dotyczące szczepionki przeciw COVID-19. Chodzi o produkt AstraZenenki

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 21:40
Ministerstwo Zdrowia zaleca, by preparatem firmy AstraZeneca szczepić przeciw COVID-19 osoby do 69 lat. Resort wydał w sobotę komunikat w tej sprawie. Dotychczas zalecane było stosowanie szczepionki AstraZeneca do 65. roku życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 3,3 mln wykonanych szczepień na COVID-19. Blisko 1,2 mln Polaków otrzymało dwie dawki preparatu

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 11:50
W Polsce wykonano dotąd ponad 3,3 mln szczepień przeciw COVID-19. Drugą dawką zaszczepiono blisko 1,2 mln osób. Zgłoszono prawie 3,5 tys. niepożądanych odczynów, a zutylizowano ponad 4,8 tys. dawek.
rozwiń zwiń