X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brytyjska mutacja koronawirusa w Polsce. Szef MZ: ten wariant w dużym stopniu odpowiada za trzecią falę

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 10:57
- Powoli tak naprawdę wiemy, co przede wszystkim jest odpowiedzialne za trzecią falę, to jest ta eskalacja, rozwój czy zwiększenie udziału mutacji brytyjskiej - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Adam Niedzielski
Adam NiedzielskiFoto: Andrzej Hulimka/Forum

Pytany w Radiu Plus o obecność brytyjskiej mutacji koronawirusa w Polsce, Niedzielski odparł, że sytuacja wygląda bardzo źle. Dodał, że na ponad 60 próbek pobranych w woj. pomorskim okazało się, że za 77 proc. zakażeń odpowiada brytyjski wariant wirusa.

ZOBACZ TAKŻE
forum koronawirus polska 1200.jpg
"Nie czas, by mieć powody do optymizmu". Minister zdrowia podał liczbę nowych zakażeń

Wariant odpowiedzialny za trzecią falę

- Powoli tak naprawdę wiemy, co przede wszystkim jest odpowiedzialne za trzecią falę, to jest ta eskalacja, rozwój czy zwiększenie udziału mutacji brytyjskiej - powiedział minister.

Zapytany, jak sytuacja wygląda w całym kraju, Adam Niedzielski odparł, że wiadome to będzie w najbliższym tygodniu.

- Będzie robione takie duże badanie, na razie mamy wiedzę bardziej punktową - dodał.

Czytaj także:

Obostrzenia w innych regionach?

Na pytanie, jaka liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców musi zostać przekroczona, by również w innych regionach Polski wprowadzono takie same obostrzenia jak na Warmii i Mazurach, Niedzielski odparł, że decyzja o obostrzeniach w tamtym regionie zapadła, gdy liczba ta przekroczyła 45 osób. Podkreślił jednak, że nie jest to jedyny wyznacznik.

- Zwracam uwagę, że oprócz miary bezwzględnej patrzyliśmy też, jak ten wskaźnik ma się do średniej w całej Polsce. Ten region został wskazany, ponieważ bardzo odstawał w skali całego kraju - powiedział szef MZ, dodając, że 45 przypadków na 100 tys. osób to 2,5 razy więcej niż średnia w całym kraju, która wynosiła 20 przypadków.

ms

Czytaj także

Kwarantanna dla przyjezdnych z Czech i Słowacji. Wiemy, kogo nie obowiązuje

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 16:51
Od 27 lutego osoby przyjeżdżające do Polski z Czech i Słowacji będą zobowiązane odbyć kwarantannę - poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu zapowiedział, że od tej zasady będą dwa wyjątki.
rozwiń zwiń