X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trzecia fala COVID-19. Dr Zaczyński: szpital na Stadionie Narodowym jest ważnym buforem

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 17:08
- Widać, że szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym jest potrzebny, bo buforuje sytuację w szpitalach standardowych na terenie aglomeracji warszawskiej. Myślę, że teraz czujemy się bezpiecznie, posiadając ten bufor w momencie, kiedy trzecia fala stała się realna - powiedział na temat przygotowania służby zdrowia do trzeciej fali COVID-19 dr Artur Zaczyński, wicedyrektor szpitala na PGE Narodowym.
Szpital na PGE Narodowym
Szpital na PGE NarodowymFoto: Cezary Piwowarski/PRSA

Ogłaszając w zeszłym tygodniu częściowy powrót obostrzeń, minister zdrowia powiedział, że czeka nas trzecia fala zachorowań na koronawirusa- Dynamika zakażeń zaczyna doganiać tę, z którą mieliśmy do czynienia na początku drugiej fali, czyli w październiku - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej. Dodał, że "przed nami czas rozwoju trzeciej fali pandemii".

pap_francja1200.jpg
"Możemy uniknąć lockdownu, jeżeli każdy się zmobilizuje". Francuski epidemiolog o walce z COVID-19

Bufor

Dr Artur Zaczyński powiedział w audycji "Pro Publico", że rok walki z koronawirusem spowodował duże zmęczenie u personelu medycznego. - Kończymy roczną przygodę z koronawirusem. To daje nam duże doświadczenie i obawy. Na pewno personel jest bardzo zmęczony roczną walką, szczególnie w szpitalach jednoimiennych. Oczywiście lepiej przygotowany organizacyjnie i naukowo w stosunku do ostatnich miesięcy, jednak, jak wiemy, pandemia jest nieprzewidywalna. Jeżeli trzecia fala będzie wysoka, to będzie to wymagało dużego zaangażowania wszystkich osób - powiedział.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że w przypadku znacznego wzrostu zachorowań niezbędne będzie sięgnięcie po dodatkowych pracowników medycznych. - Nasze rezerwy dotyczące personelu polegają na tym, że część lekarzy może, tak jak w przypadku szpitali tymczasowych, dodatkowo swój wolny czas poświęcić na dodatkowy dyżur, obsługę i wspomożenie oddziałów czy punktów. Pamiętajmy, że trzecia fala będzie przebiegała równolegle z procesem szczepień i te zasoby ludzkie są w tej chwili wykorzystywane równomiernie - wyjaśnił.

Medyk powiedział także, że tymczasowy szpital na PGE Narodowym jest bardzo potrzebny i spełnia swoją funkcję. - Widać, że szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym jest potrzebny, bo buforuje sytuację w szpitalach standardowych na terenie aglomeracji warszawskiej. Myślę, że teraz czujemy się bezpiecznie, posiadając ten bufor w momencie, kiedy trzecia fala stała się realna. Ci, którzy krytykowali istnienie tego szpitala, wierzyli, że trzecia fala nie nadejdzie - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
23:44 PR24_mp3 2021_02_28-16-34-59.mp3 Dr Artur Zaczyński o trzeciej fali koronawirusa ("Pro publico")

***

Audycja"Pro publico"

Prowadziła: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: dr Artur Zaczyński (wicedyrektor szpitala na PGE Narodowym)

Data emisji: 28.02.2021

Godz. emisji: 16.35

dz

Czytaj także

Prof. Pyrć: wirus SARS CoV-2 będzie łagodniał, ale na to potrzeba kilku lat

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 13:30
Profesor Krzysztof Pyrć - biolog i biotechnolog, specjalista w zakresie mikrobiologii i wirusologii - spodziewa się, że powodujący chorobę COVID-19 wirus SARS CoV-2 nie zniknie całkowicie, ale będzie łagodniał. Naukowiec zastrzegł na antenie Polskiego Radia 24, że na to potrzeba kilku lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włochy: co trzeci uczeń przejdzie na naukę zdalną. To efekt wprowadzenia obostrzeń w niektórych regionach

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 14:25
Co trzeci uczeń we Włoszech od poniedziałku będzie się uczyć zdalnie. To rezultat zamknięcia szkół w kilku regionach, gdzie dochodzi do największego szerzenia się koronawirusa, zwłaszcza jego odmian.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepionka Sputnik V będzie stosowana w Czechach. Premier: nie będziemy czekać na akceptację EMA

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 15:22
Premier Czech Andrej Babisz powiedział w niedzielę, że dla użycia rosyjskiej szczepionki Sputnik V wystarczy zgoda Państwowego Instytutu Kontroli Leków (SUKL). Wcześniej prezydent Milosz Zeman powiedział, że wysłał list do Rosji z prośbą o dostarczenie szczepionki.
rozwiń zwiń