X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kontrola oświadczeń majątkowych Daniela Obajtka. Oświadczenie pełnomocnika byłej agentki CBA

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 18:06
Stanowczo zaprzeczam, jakoby obecna szefowa Orlen Upstream Sylwia Kobyłkiewicz w trakcie pracy w CBA w jakikolwiek sposób brała udział w badaniu oświadczeń majątkowych Daniela Obajtka - przekazał w sobotę pełnomocnik Kobyłkiewicz mec. Maciej Zaborowski.
Daniel Obajtek
Daniel ObajtekFoto: PAP/Radek Pietruszka

"Gazeta Wyborcza" napisała w sobotę, że była agentka CBA Sylwia Kobyłkiewicz najpierw badała oświadczenia majątkowe Daniela Obajtka, następnie wykonywała zlecenia dla gminy Pcim, gdzie Obajtek był wójtem, później oceniała dla prezesa PKN Orlen dokumenty, którymi bronił się w prokuraturze. A dziś - jak napisała gazeta - Kobyłkiewicz szefuje Orlen Upstream.

Stanowczo zaprzeczam

Daniel Obajtek 1200 Forum.jpg
Sebastian Kaleta: oświadczenia majątkowe Daniela Obajtka były kontrolowane

W oświadczeniu przesłanym PAP w sobotę po południu Zaborowski zaprzeczył doniesieniom jakoby Kobyłkiewicz w trakcie pracy w CBA badała oświadczenie majątkowe Obajtka.

Czytaj także:"Stanowczo zaprzeczam, aby pani Sylwia Kobyłkiewicz w trakcie pełnienia służby w CBA w jakikolwiek sposób prowadziła czynności kontrolne, analityczne, lub też w jakikolwiek inny sposób uczestniczyła w prowadzonych czynnościach związanych z badaniem oświadczeń majątkowych pana Daniela Obajtka" - napisał Zaborowski.

Konsekwencje rozpowszechniania nieprawdziwych informacji

orlen obajtek forum 1200 .jpg
Daniel Obajtek: mam czyste sumienie. Na wszystkie nieruchomości mam pokrycie

Podkreślił, że Kobyłkiewicz w żaden sposób nie nadzorowała także pracy żadnych osób badających oświadczenia Daniela Obajtka, a także ich "nie ukierunkowywała". Jak przekazał Zaborowski, Kobyłkiewicz była funkcjonariuszem CBA od 2007 r. do marca 2012 r.

Czytaj także:Pełnomocnik Kobyłkiewicz, który jest także pełnomocnikiem Obajtka, zapowiedział, że w stosunku do wszystkich osób i podmiotów rozpowszechniających nieprawdziwe informacje będą kierowane sprawy na drogę postępowań sądowych.

Kto kontrolował?

Daniel Obajtek Free shutt-1200.jpg
"Precyzyjnie zaplanowana operacja". Jacek Karnowski o atakach na prezesa Orlenu

To, że Kobyłkiewicz mogła kontrolować oświadczenie Obajtka zasugerował w połowie marca poseł KO Adam Szłapka.

- Wystosuję pismo do szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego (z pytaniem) kto kontrolował oświadczenia majątkowe Daniela Obajtka i jaki zakres obowiązków miała, jeśli faktycznie pracowała, bo mamy wiarygodne informacje na ten temat, pani Sylwia Kobyłkiewicz – mówił wówczas Szłapka.

Mówił też, "wszystko wskazuje na to, że Kobyłkiewicz jest to osoba bardzo silnie związana z Danielem Obajtkiem i po skończeniu pracy w CBA jej kariera była w pełni zależna od Daniela Obajtka".

fc

Czytaj także

Obajtek złoży wniosek do prokuratury. Możliwa też publikacja oświadczeń majątkowych

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 09:20
- W środę do Prokuratury Krajowej z inicjatywy Daniela Obajtka wpłynie wniosek o przeprowadzenie kontroli postanowienia krakowskiej prokuratury z 2016 roku o odmowie wszczęcia śledztwa ws. rzekomego składania przez niego fałszywych zeznań - zapowiedział jego pełnomocnik mec. Maciej Zaborowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obajtek wnioskuje o kompleksową kontrolę jego majątku. Żaryn: CBA wszczęło czynności

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 11:15
- W związku ze skierowaniem do CBA pisma prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka wszczęto czynności analityczno-informacyjne mające na celu zbadanie formułowanych pod jego adresem zarzutów dotyczących stanu majątkowego - poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
rozwiń zwiń