X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nowe ideologie zaprzeczają prawdzie". Mec. Jerzy Kwaśniewski o atakach na Kościół

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 08:16
- Kościół zawsze, co było szczególnie widać podczas pontyfikatu Jana Pawła II, stawiał na naturę człowieka, odkrywanie i potwierdzenie tego, kim jest człowiek, czym jest tworzona przez niego kultura, społeczeństwo, jak powinien funkcjonować - mówił w Polskim Radiu 24 mec. Jerzy Kwaśniewski (Ordo Iuris).
Mec. Jerzy Kwaśniewski
Mec. Jerzy KwaśniewskiFoto: Adam Chelstowski / Forum

We wtorek wieczorem portal tvp.info podał, że na rusztowaniu przed fasadą kościoła Najświętszego Zbawiciela w Warszawie zawisł baner z wulgarnym napisem skierowanym do Ordo Iuris; na opublikowanym przez portal zdjęciu widać również odpalone przed kościołem race.

mid-21328273 (2).jpg
"Przyzwala na nie lewicowo-liberalny mainstream". Jakub Maciejewski o atakach na Kościół

- Nowe ideologie XX w zawsze starły się uformować nowego człowieka, zaprzeczając prawdzie. Wprowadzono najróżniejsze tezy, o tym, kim powinien być człowiek, nie licząc się z tym, kim jest - powiedział mec. Jerzy Kwaśniewski.

- Ataki na Kościół są bezpośrednią pochodną tych ideologicznych założeń. Zwróćmy uwagę, że atak na kościół św. Zbawiciela w Warszawie, race i wulgarne komentarze na transparentach następuje zaraz po tym, jak atakujący przemieszczają się spod Sejmu, gdzie protestowali przeciwko wypowiedzeniu konwencji stambulskiej, ścisłe powiązanie z ideologią gender. Mamy do czynienia z powiązaniem tych dwóch obszarów, ktoś protestuje przeciwko naturze człowieka, chce ją zmieniać i postrzega w Kościele jej obrońcę - zauważył.

Jak ocenił gość audycji, by zapobiegać takim sytuacjom, należy poszukiwać rozwiązań bazujących na kulturze. - Przez nią możemy kształtować prawo, wpływać na opinię publiczną, która w demokratycznym państwie prawnym będzie tymi procesami rządzić. To jest potężne wyzwanie, nie tylko dla prawników czy ludzi kultury, ale całego społeczeństwa i dla tych, którzy historycznie byli motorami kultury, przede wszystkim dla Kościoła katolickiego i państwa narodowego - podkreślał mec. Jerzy Kwaśniewski.  

Posłuchaj
20:37 PR24_mp3 2021_04_03-07-36-00.mp3 Mec. Jerzy Kwaśniewski o atakach na Kościół w Polsce (Polskie Radio 24 / Wojna cywilizacji)

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Wojna cywilizacji

Prowadzący: Robert Tekieli

Gośćmec. Jerzy Kwaśniewski

Data emisji: 03.04.2021

Godzina emisji: 7:35

PR24/ka

Czytaj także

Płażyński o konwencji stambulskiej: znajdują się w niej sformułowania ideologiczne

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 08:43
- W konwencji zawarte są pewne sformułowania ideologiczne, które podążają w modernistycznym trendzie rozumienia, czym jest rodzina. Jest tam dużo nowomowy, która może być wykorzystywana chociażby przed europejskimi trybunałami - powiedział o konwencji stambulskiej Kacper Płażyński z PiS. Gościem audycji "Dwie strony" był także Michał Jaros z KO.
rozwiń zwiń