more_horiz
Wiadomości

Krajowy Plan Odbudowy. Krzysztof Lipiec: środki z pewnością trafią do samorządów

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 09:35
- W tej chwili nie chodzi o to, jak Fundusz Odbudowy będzie dystrybuowany w Polsce, rzecz dotyczy umowy międzynarodowej, którą muszą ratyfikować wszystkie państwa członkowskie, by UE mogła zaciągnąć kredyty i uruchomić środki na odbudowę - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec (PiS). W audycji wziął również udział Jarosław Rzepa (PSL).

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" nie wykluczył, że może dojść do wydarzeń, które doprowadzą do skrócenia kadencji parlamentu. Prezes PiS zaznaczył, że nie prognozuje jednak wcześniejszych wyborów.

twitter sejm free 1200.jpg
Dr Maciej Onasz: przedterminowe wybory nie leżą w interesie żadnej ze stron

Krzysztof Lipiec przypominał, że Krajowy Plan Odbudowy, nad którym toczy się dyskusja, nie jest planem polskim, ale europejskim. - Środki z pewnością trafią do samorządów, które to najmocniej reprezentują władztwo publiczne w naszym kraju - zaznaczył. Stwierdził też, że opozycja poprze plan, nie chcąc wziąć na siebie odpowiedzialności za konsekwencje jego odrzucenia. - Procedura ratyfikacji jest specjalnie w taki sposób przemyślana przez UE, by uniknąć sporów wewnątrz krajów mogących doprowadzić do zablokowania funduszy - mówił gość audycji.

Jarosław Rzepa uzależniał poparcie dla Krajowego Planu Odbudowy od jasnego podziału środków pomocowych dla różnych regionów kraju. - Poprzemy Krajowy Plan Odbudowy pod warunkiem, że środki będą zagwarantowane do dyspozycji marszałków województw. W tej chwili jest ośmiu marszałków Zjednoczonej Prawicy i ośmiu koalicji PO-PSL-SLD (…) Zatwierdźmy jasny, przejrzysty plan odbudowy kraju, razem z ratyfikacją, wtedy będziemy wiedzieli, że są czyste intencje. W tej chwili nie mamy podstaw do tego, by w nie wierzyć - zaznaczył poseł PSL.

Posłuchaj
20:45 PR24_mp3 2021_04_12-08-06-42.mp3 Krzysztof Lipiec oraz Jarosław Rzepa o głosowaniu nad Krajowym Planem Odbudowy (Polskie Radio 24 / Dwie strony) 

W audycji poruszono również przebieg Narodowego Program Szczepień.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: Dwie strony

Prowadzący: Dorota Kania

Goście: Krzysztof Lipiec, Jarosław Rzepa

Data emisji: 12.04.2021

Godzina emisji: 8.06

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem