X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Inwestycje cyfrowe to przyszłość gospodarki". Premier po spotkaniu z prezesem Google

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 12:11
- Polska jest bardzo dobrym miejscem na inwestycje, szczególnie w zakresie nowych technologii - powiedział w środę podczas inauguracji Regionu Google Cloud w Warszawie premier Mateusz Morawiecki. Zdaniem prezesa Google'a Sundara Pichaiego Polskę dobrze pozycjonują na przyszłość wykwalifikowani inżynierowie.
Rozmowa Mateusza Morawieckiego z Sundarem Pichaiem.
Rozmowa Mateusza Morawieckiego z Sundarem Pichaiem.Foto: Krystian Maj/KPRM

Premier Mateusz Morawiecki ocenił, że "coraz więcej przedsiębiorców w Polsce interesuje się cyfryzacją, warto podejmować tego rodzaju inwestycje, to przyszłość gospodarki".

Według Morawieckiego Polska jest bardzo dobrym miejscem na inwestycje, szczególnie w zakresie nowych technologii i ze względu na zdolnych pracowników w tej branży.

Sundar Pichai stwierdził, że "dobrze wykwalifikowani inżynierowie dobrze pozycjonują Polskę na przyszłość", jeśli chodzi o rozwój cyfrowych inwestycji w kraju. "Rozbudowujemy nasze centrum badawczo-rozwojowe, widzimy, jak narzędzia cyfrowe pomagają w walce z pandemią i pracy zdalnej oraz zdobywaniu informacji i cieszę się, że mogliśmy nawiązać współpracę" - powiedział.

Zacieśnianie relacji Polski i USA

Zastępca Sekretarza Stanu USA ds. Europejskich Philip T. Reeker ocenił, że inwestycja amerykańskiej firmy w Warszawie to "kolejny wkład w zacieśnienie relacji między USA a Polską". Jego zdaniem, "kiedy nasze gospodarki są ze sobą bardziej zintegrowane, generują większy wzrost i innowacje dla naszych społeczeństw, zbliżają nas do siebie i sprawiają, że jesteśmy bardziej odporni".

shutt eksport 1200.jpg
Polski eksport rośnie w siłę. Przyszłość jest w innowacyjności

Reeker zadeklarował, że Europa jest dla USA najważniejszym partnerem handlowym, a korzyści z tej relacji widać po obu stronach Atlantyku. - Google, rozwijając cyfrową gospodarkę Europy Środkowo-Wschodniej, będzie siłą napędową w regionie, a centrum przetwarzania danych zmieni cyfrowy krajobraz Polski, tworząc podwaliny pod rozwój i nowe biznesy.

Szef Google Cloud Thomas Kurian podczas inauguracji powiedział, że "Google jest dumny z tego, że uczestniczy w choćby małym stopniu w niesamowitej historii rozwoju Polski".

- To kraj ogromnych możliwości. Jesteśmy w Polsce od 15 lat i w tym czasie mocno inwestowaliśmy w naszą obecność tu. W 2019 roku zawarliśmy strategiczne partnerstwo z Operatorem Chmury Krajowej. Obiecaliśmy też polskiemu społeczeństwu, że sprowadzimy infrastrukturę chmurową Google do waszego kraju. Dziś się z tego wywiązujemy - podkreślił Kurian.

Pierwszy ośrodek w tej części Europy

Jak zaznaczył, Region Google Cloud w Warszawie to pierwszy tego typu ośrodek w Europie Środkowo-Wschodniej i siódmy na kontynencie, dzięki któremu możliwy jest dostęp do najbardziej innowacyjnych technologii pozwalających m.in. odbudować kraj po pandemii koronawirusa.

komputer technologie cyfryzacja 1200.jpg
Prezes Związku Cyfrowa Polska: 5G to nowe możliwości dla polskiego przemysłu

Region Google Cloud w Warszawie to nie tylko centrum przetwarzania danych, ale również regionalny ośrodek obsługi kluczowych usług chmurowych Google Cloud Platform. Dzięki niemu zmniejszą się opóźnienia przesyłu danych w regionie, a co za tym idzie - zwiększeniu ulegnie wydajność i prędkość aplikacji korzystających z usług Google Cloud. Zwiększy się również dostępność i stabilność chmury Google'a.

To pierwsza tego rodzaju inwestycja koncernu w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej celem jest wsparcie cyfrowej transformacji Polski i regionu, a także przyspieszenie inicjatyw start-upowych i umożliwienie globalnej ekspansji lokalnie powstającym, cyfrowym firmom.

pg

Czytaj także

Rozwój centrum nowoczesnych technologii. Google zainwestuje w Polsce 2 mld dolarów

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 23:36
- Dzisiaj oficjalnie firma Google opublikowała informację, że zainwestuje w centrum nowoczesnych technologii w Polsce; inwestycja będzie większa niż Microsoftu - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Białym Domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Region Google Cloud Warszawa już działa. To największa inwestycja cyfrowego giganta w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 11:45
Region Google Cloud Warszawa oficjalnie uruchomiony. To warta blisko 2 miliardy dolarów, największa inwestycja cyfrowego giganta w Polsce. Google Cloud to sieć lokalnej infrastruktury obliczeniowej, z której będą mogły korzystać polskie firmy i instytucje.
rozwiń zwiń