more_horiz
Wiadomości

Akcje Allegro i CD Projekt napędzają warszawską giełdę. Łączna wartość obrotów wzrosła o ponad 53 proc.

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 13:18
- Obroty akcjami Allegro w I kwartale tego roku stanowiły 11 proc. obrotów na rynku głównym, a akcjami CD Projekt – 19 proc. Łączna wartość obrotów akcjami na rynku głównym wyniosła 93,7 mld zł - poinformowali przedstawiciele Giełdy Papierów Wartościowych. Oznacza to wzrost o 53,5 proc. w stosunku do I kwartału 2020 r.
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Giełda Papierów Wartościowych w WarszawieFoto: GPW

- Wysokie obroty były pochodną kilku czynników. Utrzymywały się wysokie obroty na akcjach Allegro, stanowiły one prawie 11 proc. obrotów na rynku regulowanym. Te wysokie obroty wiązały się zapewne z wejściem na polski rynek Amazona, co odbiło się na akcjach Allegro. Poza tym utrzymywały się także wysokie obroty na akcjach CD Projekt. Stanowiły one 19 proc. obrotów na głównym rynku w I kwartale - powiedziała Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.

shutterstock gpw free 1200.jpg
"Handelsblatt": warszawska giełda to historia sukcesu. "Kraj przyciąga wielu inwestorów zagranicznych"

Według zapowiedzi szefostwa giełdy w tym roku można się spodziewać jeszcze 20 debiutów nowych spółek, a na New Connect może wejść znacznie większa liczba spółek.

- Rozgrzał się rynek debiutów. Na rynku głównym było ich już 8, a na NewConnect weszło w tym okresie 13 spółek - podkreślił Marek Dietl, prezes GPW dodając, że do końca roku liczba debiutów na GPW może być znacznie większa.

- Jest kilka prospektów w KNF, wiadomo, że debiutem zainteresowane są takie spółki jak Emitel. To nie będą tak duże debiuty jak Pepco, ale na pewno są to spółki bardzo interesujące dla inwestorów. Łącznie spodziewamy się około 20 debiutów na rynku głównym GPW - dodała Izabela Olszewska.


Jej zdaniem, jest też duże zainteresowanie debiutem na New Connect, a liczba debiutów na NC może być znacznie większa niż tych na rynku głównym.

- Jest duże zainteresowanie, nie tylko ze strony spółek gamingowych, ale także z innych branż - powiedziała Izabela Olszewska.

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem