X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Działania militarne i ekonomiczne". Piotr Ćwik o polityce Rosji na wschodniej flance NATO

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 15:45
- Jeśli chcemy mówić o stabilizacji sytuacji i bezpieczeństwie w Europie, nie tylko na południowej flance NATO, to są to kluczowe kwestie dotyczące niezależności, niepodległości krajów pozostających w jakimś sensie w strefie wpływów Rosji - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Ćwik, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP.
Spotkanie Władimira Putina i Aleksandra Łukaszenki w Soczi, Rosja, 28.05.2021
Spotkanie Władimira Putina i Aleksandra Łukaszenki w Soczi, Rosja, 28.05.2021Foto: PAP/EPA/MIKHAEL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL

- Rosja nie jest normalnym krajem, nie jest państwem, które się normalnie zachowuje, jest państwem-agresorem; wymaga to zdecydowanych działań ze strony wspólnoty międzynarodowej - powiedział prezydent Andrzej Duda, który odwiedził w Misję Obserwacyjną UE w Gruzji.

lukaszenka putin free shutt-1200.jpg
"Testowanie Zachodu". Dr Bolesław Piasecki o zatrzymaniu samolotu w Mińsku

Piotr Ćwik odniósł się do słów Andrzeja Dudy. - Wypowiedź prezydenta o realiach działań Rosji, które dzisiaj obserwujemy, miała być usłyszana w NATO i UE, miała przypomnieć wszystkim naszym sojusznikom, aby nie zapominali o byłych krajach bloku wschodniego, które wchodziły w skład ZSRR, o Gruzji, Ukrainie czy Mołdawii - zaznaczył.

- Jeśli chcemy mówić o stabilizacji sytuacji i bezpieczeństwie w Europie, nie tylko na południowej flance NATO, to są te kluczowe kwestie dotyczące niezależności, niepodległości krajów pozostających w jakimś sensie w strefie wpływów Rosji. Stąd wypowiedź prezydenta i zwrócenie uwagi na realia, z którymi mamy do czynienia - komentował gość audycji.

Piotr Ćwik zwracała uwagę na działania Rosji nie tylko o charakterze militarnym, jak na Ukrainie, ale także związane z bezpieczeństwem energetycznym, w kontekście budowy Nord Stream 2.

"Białoruś nie liczy się z niczym"

Dodał także, że warto zwrócić uwagę na sytuację na Białorusi, - Ostania akcja z zatrzymaniem samolotu, to przykład, że Białoruś nie liczy się z niczym, a do tego potrzebuje kogoś mocniejszego, kto za nią stoi - zauważył.

- Reżim Łukaszenki w bardzo drastycznych działaniach zatrzymuje Polaków mieszkających na Białorusi, kończy możliwość deklarowania tego, że są Polakami, są pomawiani są o działania terrorystyczne co jest kompletnym absurdem (…) Prezydent Duda bardzo mocno akcentuje, że jesteśmy za dążeniami Białorusinów do uzyskania pełnego prawa do godnego życia w wolnym demokratycznym państwie - podkreślał zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP.

Posłuchaj
14:08 _PR24_AAC 2021_05_29-15-06-50.mp3 Piotr Ćwik o wydarzeniach na Białorusi (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj także:


Prezydent w Gruzji wezwał także społeczność międzynarodową do zdecydowanej reakcji na agresywną politykę Rosji. W czasie wizyty na linii rozgraniczenia między Gruzją, a tak zwaną Osetią Południową podkreślił, że od 2008 roku jest to teren okupowany przez Rosję.

Prezydent przypomniał, że Rosjanie opanowali rejon miasta Cchinwali i Abchazję, okupują te terytoria, a przede wszystkim destabilizują sytuację i zagarniają nowe tereny.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość Piotr Ćwik, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP

Data emisji: 29.05.2021

Godzina emisji: 15.06

PR24/ka

Czytaj także

"Rosja rękoma Łukaszenki testuje, jak daleko może się posunąć". Lisiecki o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 09:41
- Łukaszenka wie, że może sobie pozwolić na tyle, na ile jemu pozwoli Putin, który traktuje u siebie opozycjonistów tak, jak Nawalnego - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki (Prawo i Sprawiedliwość). Gościem audycji był także Jacek Protasiewicz (PSL - Kolacja Polska).
rozwiń zwiń

Czytaj także

30 lat niepodległości Gruzji. Prof. Kleiber: Moskwa wciąż okupuje Abchazję i Osetię Południową

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 16:30
- Niepodległość Gruzji jest ciągle problematyczna ze względu na rosyjską agresję i jej zapędy imperialne - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny "Wszystko Co Najważniejsze".
rozwiń zwiń