X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Parlament Europejski potępia aresztowania Polaków na Białorusi. Jest wezwanie do surowych sankcji

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 17:03
Parlament Europejski wezwał do nałożenia surowych sankcji na reżim w Mińsku za porwanie samolotu z Ramanem Pratasiewiczem na pokładzie i potępił represje wobec mniejszości polskiej na Białorusi. Europosłowie przyjęli rezolucję w tej sprawie.
Aleksander Łukaszenka
Aleksander ŁukaszenkaFoto: shutterstock.com/Drop of Light

Europosłowie potępili aresztowanie i skazanie przewodniczącej Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys, oraz Andrzeja Poczobuta. Napisali o presji o wywieranej przez reżim na polski system szkolnictwa na Białorusi oraz antypolskiej propagandzie w telewizji oraz ustanowieniu nowego święta państwowego 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku.

Posłuchaj
00:52 11128669_1.mp3 PE wezwał do surowych sankcji wobec Białorusi i potępił represje wobec Polaków (IAR)

 

free rosja ue 1200.png
Parlament Europejski skrytykował Rosję. Zaapelowano o uwolnienie Andrieja Piwowara

"Akt barbarzyński"

Odnosząc się do uprowadzenia samolotu lecącego z Aten do Wilna i aresztowaniu w Mińsku Ramana Pratasiewicza europosłowie zaapelowali, by międzynarodowe śledztwo zbadało także możliwą rolę Rosji w atakach terrorystycznych dokonywanych przez białoruski reżim. Deputowani zagrozili sankcjami wobec każdego obywateli Rosji bezpośrednio lub pośrednio zaangażowanego w tę operację. Uprowadzenie samolotu deputowani nazwali aktem barbarzyńskim a traktowania Ramana Pratasiewicza nieludzkim.

Europosłowie zaapelowali o zaostrzenie sankcji wobec białoruskiego reżimu. Wezwali Komisję i unijne kraje do bezwzględnej odmowy udzielenia wsparcia finansowego reżimowi białoruskiemu, a tym samym do odmowy przyznania jakichkolwiek nowych linii kredytowych bankom białoruskim oraz do wstrzymania wszelkich inwestycji w projekty infrastrukturalne lub przedsięwzięcia gospodarcze na Białorusi. Deputowani uważają ponadto, że europejskie instytucje finansowe nie powinny kupować obligacji emitowanych przez rząd w Mińsku, a unijni przedsiębiorcy angażować się w nowe inwestycje na Białorusi.

Czytaj także:

Wezwali też do nałożenia sankcji gospodarczych, w szczególności na sektory ropy naftowej i produktów ropopochodnych, nawozów potasowych, stali i przetwórstwa drewna. Zaapelowali również o czasowe zawieszenie Białorusi w międzynarodowym systemie rozliczeń finansowych SWIFT.

W rezolucji europosłowie pokreślili także potrzebę pilnego podtrzymywania i rozszerzania kontaktów oraz współpracy z przedstawicielami białoruskich sił demokratycznych w Mińsku i na uchodźstwie, a w szczególności ze Swiatłaną Cichanouską oraz członkami Rady Koordynacyjnej.

dz

Czytaj także

Atak hakerski na konta szefa KPRM. Publicysta: wszystko wskazuje na działanie Kremla

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 19:00
- Rosjanie mają bardzo dobrych specjalistów od dezinformacji internetowej - wskazał w Polskim Radiu 24 Hubert Biskupski z "Super Expressu". - Atak hakerski akurat na szefa KPRM zapewne obliczony jest na wywołanie chaosu - mówiła Anna Sarzyńska (TVP).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszystkie tego typu wnioski totalnej opozycji są rodzajem teatru". Lichocka o wniosku ws. odwołania Terleckiego

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 10:00
- To jest oczywista oczywistość, że Ryszard Terlecki powinien pozostać na funkcji wicemarszałka Sejmu, powinien być w Prezydium Sejmu. Wszystkie wnioski "totalnej opozycji" o odwołanie go z funkcji są rodzajem teatru - oceniła w czwartek poseł PiS Joanna Lichocka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nasi bohaterowie". Rusłan Szoszyn o więźniach politycznych reżimu Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 15:16
- Andrzej Poczobut bez wątpienia jest bohaterem naszych czasów. Tak samo jak Andżelika Borys i każdy, kto przeżywa te wszystkie tragedie i koszmar, który funduje im reżim Łukaszenki - powiedział w Polskim Radiu 24 Rusłan Szoszyn z "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń