X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Parlament Europejski skrytykował Rosję. Zaapelowano o uwolnienie Andrieja Piwowarowa

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 21:00
Parlament Europejski skrytykował Rosję za represje wobec organizacji pozarządowych z unijnych krajów i USA oraz aresztowanie opozycjonisty Andrieja Piwowarowa. Były dyrektor ruchu "Otwarta Rosja" został wyprowadzony z pokładu samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT tuż przed odlotem z Petersburga. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Artemiy Belyaev

Piwowarow jest oskarżony o współpracę z "niepożądaną organizacją" za co grozi w Rosji do 6 lat łagru. Deputowani przyjęli rezolucję w tej sprawie. Jest w niej mowa o prześladowaniu także mediów, jak Radio Wolna Europa, czy Meduza oraz dziennikarzy oskarżanych o bycie "obcymi agentami".

Posłuchaj
00:57 11129181_1.mp3 PE krytykuje Rosję i sugeruje unijnym krajom sankcje (IAR)

 

Unia europejska parlament europejski free shutt 1200 .jpg
Przygotowania do szczytu G7. Szefowie instytucji UE: wśród tematów Rosja i Białoruś

Wezwanie do uwolnienia

Europosłowie wezwali do natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia Andrieja Piwowarowa oraz wycofania zarzutów wobec niego i wszystkich osób ściganych na mocy ustawy o "organizacjach niepożądanych" lub arbitralnie zatrzymanych z innych powodów. Deputowani zażądali zaprzestania represji wobec przeciwników politycznych i obrońców praw człowieka ściganych na mocy ustawy o "obcych agentach", oraz wycofania tych przepisów.

Czytaj także:

Przyjęcie rezolucji poprzedziła debata. Europoseł z grupy chadeków Andrius Kubilius mówił, że sytuacja w Rosji się pogarsza. - Nie możemy się łudzić, że pod rządami Putina to się zmieni. Kreml buduje nowy mur i odgradza się od demokracji oraz osób, którzy domagają się zmian - dodał. - Najlepszą reakcją byłoby natychmiastowego zatrzymanie budowy Nord Stream 2. Musimy przestać okazywać cierpliwość wobec polityków z Federacji Rosyjskiej - tak z kolei mówiła Anna Fotyga, wypowiadając się w imieniu grupy chadeków. W przyjętej rezolucji europosłowie zaapelowali przedstawicieli Komisji Europejskiej i unijnych krajów by rozważyli zaostrzenie sankcji wobec Rosji. Deputowani potępili też tych unijnych polityków, którzy pracują dla rosyjskich koncernów takich jak Gazprom czy Rosnieft.

dz

Czytaj także

Historyczny zjazd prezydentów w Warszawie. "Działamy razem, nie można zostawić Białorusi, Ukrainy, Polski samym sobie"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 18:25
- Warto podjąć pracę nad poprawą relacji w regionie. Gdybyśmy nie podjęli jej lata wcześniej i uznali, że historia nie ma znaczenia, nie można opierać polityki wschodniej na wspólnych tradycjach, że Ukraina, Białoruś powinny zostać zostawione samym sobie, Polska, państwa bałtyckie też samym sobie – nie widzielibyśmy dziś efektów współpracy w regionie przy realizacji strategicznych celów, wspólnych, jak się okazało, dla państw regionu – mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

B. więzień polityczny: porwanie samolotu zmieniło sytuację reżimu, Białoruś nigdy nie była tematem szczytu Rosja-USA

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 22:40
- Tylko ostre sankcje przeciwko reżimowi Aleksandra Łukaszenki mogą zapobiec kolejnym przypadkom śmierci, torturom, doprowadzić do uwolnienia bezprawnie aresztowanych - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Źmicier Bandarenka, b. więzień polityczny, aktywista kampanii Europejska Białoruś. Zauważył przy tym, że uprowadzenie samolotu z blogerem Ramanem Pratasiewiczem zmieniło postrzeganie reżimu w Mińsku przez państwa zachodnie - nigdy do tej pory sprawa Białorusi nie była jednym z głównych tematów na szczycie z udziałem prezydenta USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotyga: europejskie demokracje zbyt miękko reagują na kolejne brutalne działania Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 10:10
- Potrzebne są dalsze kroki, takie jak sankcje sektorowe, które będą dla reżimu bardziej dotkliwe niż indywidualne - mówi europosłanka Anna Fotyga (PiS).
rozwiń zwiń