X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sąd zdecydował ws. zmian dotyczących parkowania w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 19:14
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił kluczowe punkty uchwały dot. płatnego parkowania, w tym te o wysokości opłat i godzinach funkcjonowania strefy. – Szkoda, bo odbyły się na ten temat konsultacje – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.
Jeden z parkingów w Warszawie
Jeden z parkingów w WarszawieFoto: PaulSat/Shutterstock

Prokuratura Okręgowa w Warszawie w lutym skierowała do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na uchwałę Rady m.st. Warszawy dotyczącą stref płatnego parkowania. Chodziło o wydłużenie czasu, w którym pobierane są opłaty, godzin funkcjonowania strefy i podwyższenie zryczałtowanej opłaty za parkowanie na tzw. kopertach. – W skardze wskazano, że znowelizowanie przepisów prawa miejscowego doprowadziło do istotnego podwyższenia opłat należnych za pierwszą, drugą, trzecią, czwartą i kolejne godziny postoju samochodu w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego oraz wydłużenia z 10 do 12 godzin w ciągu doby czasu pobierania opłat za postój pojazdów – podała prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Pomnik smoleński radna free 663.jpg
Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej nazwała "polskim Mount Everestem". Oburzenie po wpisie radnej KO

Konsultacje

Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił kluczowe punkty uchwały rady Warszawy. Oceniono, że nowe opłaty nie powinny rosnąć tak drastycznie. Nie można bowiem na kierowców przenosić "zaniechań związanych z dostosowaniem wysokości stawki do obecnych realiów ekonomicznych". Portal transport-publiczny.pl donosi, że decyzja zapadła 28 kwietnia, ale nie ma jeszcze pisemnego uzasadnienia.

– Szkoda, bo odbyły się na ten temat konsultacje i staraliśmy się przychylać do głosów mieszkańców, a wszyscy się zgadzamy, że rozszerzenie strefy płatnego parkowania w Warszawie jest zasadne – skomentował prezydent Warszawy i wiceszef Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski.

tvp.info/dz

Czytaj także

Dr Karnkowski: polityka Warszawy polega w dużej mierze na wyrzucaniu pieniędzy w błoto

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 10:50
- Praktyka rządzenia bardzo niszczy wyidealizowany wizerunek złotego dziecka polskiej polityki - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta ("Gazeta Polska"). - Miasto bardzo hojnie działa wobec niektórych grup - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Gliński o Collegium Intermarium: na akademickiej mapie Europy powstaje nowy ośrodek naukowy

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 12:12
- Collegium Intermarium to bardzo ważna inicjatywa. Odwołuje się do pięknych, klasycznych tradycji związanych także z polską historią, ale i historią międzymorza czy historią europejską - mówił w piątek w Warszawie wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To jest idea Lecha Kaczyńskiego". Prezydent o odbudowie Pałacu Saskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 23:21
- Tak, jak kiedyś państwo polskie odbudowało Zamek Królewski w Warszawie dzięki ofiarności polskiego społeczeństwa, tak samo powinno odbudować Pałac Saski oraz sąsiadujące z nim Pałac Bruhla oraz okoliczne kamienice. One stanowią historyczne dziedzictwo Warszawy - mówił w wywiadzie dla TVP Info prezydent Andrzej Duda. 
rozwiń zwiń