more_horiz
Wiadomości

"Najważniejszy cel to konsolidacja". Czarzasty zapewnia, że zmiany na Lewicy są zgodne z procedurami

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 12:24
- Grupa kilku osób postanowiła zmienić zasady gry. Nie ma takiej możliwości - mówił lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty, pytany o sytuację w swojej partii. Podkreślił, że najważniejszym celem do osiągnięcia w sprawach wewnętrznych lewicy była jej konsolidacja.
Lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty
Lider Nowej Lewicy Włodzimierz CzarzastyFoto: PAP/Radek Pietruszka

O sytuację w Nowej Lewicy Czarzasty pytany był w środę na antenie programu "Tłit" w Wp.pl. - Są cele długofalowe, które są najważniejsze. Najważniejszym celem, który był i jest do osiągnięcia w sprawach wewnętrznych, jest konsolidacja - mówił Czarzasty. - Wszystkie decyzje, które zostały podjęte, zostały podjęte zgodnie z procedurami - zapewnił.

czarzasty pap_20210523_0DQ 1200.jpg
Włodzimierz Czarzasty zawiesił 6 posłów. Odpowiedź na publiczną krytykę

Jak podkreślił, dwa lata temu umówił się z liderem Wiosny Robertem Biedroniem na to, że dojdzie do połączenia jego partii oraz SLD. - Umowa była tak precyzyjna, że pan Robert Biedroń półtora miesiąca temu rozwiązał swoją partię. W momencie, kiedy rozwiązał swoją partię, grupa kilku osób postanowił zmienić warunki gry i zasady tej gry, to znaczy powiedzieć panu Robertowi: "jeżeli rozwiązałeś swoją partię, to jesteś głupi, w związku z tym nie będziemy rozmawiali z tobą dalej" - mówił Czarzasty. - Nie ma takiej możliwości. Jeżeli jest słowo dane, to trzeba cały proces doprowadzić do końca - pokreślił polityk.

Powołanie dwóch frakcji

W sobotę Czarzasty zawiesił ośmioro posłów będących członkami zarządu jego ugrupowania. Później - po posiedzeniu zarządu - ogłosił, że przyjęto uchwałę o powołaniu dwóch frakcji - Sojuszu Lewicy Demokratycznej i frakcji Wiosna oraz że zarząd utrzymał jego decyzje ws. posłów. Zawieszeni sprzeciwiali się powołaniu w partii tylko dwóch frakcji. Na późniejszej konferencji prasowej oświadczyli, że decyzje, które zapadły w sobotę, są nielegalne. Zapowiedzieli odwołanie do sądu partyjnego i zażądali od Czarzastego zwołania Rady Krajowej 31 lipca.

twitter lewica 1200.jpg
"Napięcie rośnie od pewnego czasu". Leszek Miller o sytuacji w Nowej Lewicy

W uzasadnieniu decyzji o zawieszeniu ośmiorga posłów Czarzasty wskazywał, że ci skierowali do niego list, w którym podważono fakt zaciągnięcia w imieniu partii zobowiązań politycznych dotyczących zasad i trybu konsolidacji dawnego SLD oraz Wiosny Roberta Biedronia. Zaznaczył, że parlamentarzyści nie skorzystali z zaproszeń do bezpośredniej rozmowy i ocenił, że rozpowszechnienie treści listu poza strukturami Nowej Lewicy było zamierzonym i jedynym celem posłów.

pg

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem