more_horiz
Wiadomości

Nowy pełnomocnik ds. transformacji cyfrowej w MEiN. Będzie koordynować proces cyfryzacji systemu oświaty

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 16:09
Minister Przemysław Czarnek powołał Justynę Orłowską na pełnomocnika Ministra Edukacji i Nauki do spraw Transformacji Cyfrowej. Do tej pory była m.in. pełnomocnikiem premiera do spraw GovTech.
Justyna Orłowska i Przemysław Czarnek
Justyna Orłowska i Przemysław CzarnekFoto: Twitter.com/@MEIN_GOV_PL

Wśród nowych zadań Justyny Orłowskiej będzie koordynacja procesu cyfryzacji systemu oświaty oraz szkolnictwa wyższego. W tę misję zaangażowany będzie też kierowane przez nią Centrum GovTech.

pap Przemysław Czarnek 1200.jpg
Minister edukacji: mniej biurokracji i zdecydowanie większe wynagrodzenia dla nauczycieli

Justyna Orłowska jest z wykształcenia ekonometrykiem, finansistką i ekspertką od zarządzania funduszami. Ukończyła studia na Szkole Wyższej Handlowej oraz na University of New South Wales w Australii.

W październiku 2016 roku dołączyła do zespołu doradców ministra rozwoju. Była też doradczynią premiera ds. innowacji i finansów.

Posłuchaj
00:30 11276952_1.mp3 Justyna Orłowska o swoich zadaniach na nowym stanowisku (IAR) 

W kwietniu 2018 została mianowana dyrektorką programu GovTech Polska, którego zadaniem jest wdrażanie innowacji i nowych technologii w sektorze publicznym.

Czytaj również:

W marcu 2020 roku została powołana na pełnomocniczkę premiera ds. GovTech, zaś od grudnia 2020 kieruje Centrum GovTech w KPRM.

ng

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem