more_horiz
Wiadomości

Straż Graniczna: udaremniono 590 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 09:26
Straż Graniczna poinformowała, że wczoraj funkcjonariusze udaremnili 590 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski. Zatrzymano 34 Irakijczyków i jednego obywatela Konga.
Imigrantów zatrzymał patrol Straży Granicznej
Imigrantów zatrzymał patrol Straży GranicznejFoto: Straż Graniczna/Twitter

Również wczoraj ujęto 6 osób za pomaganie w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Jest wśród nich 2 obywateli Rumunii, a także Libijczyk, Holender, Ukrainiec i Polak. Od początku października zatrzymano 26 organizatorów przerzutu.

bomba sg tt 1200.jpg
Atrapa bomby w pobliżu granicy. SG oskarża Białoruś o prowokację

Straż Graniczna przypomina, że od sierpnia udaremniła ponad 10 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, a półtora tysiąca osób zostało zatrzymanych w głębi kraju i przewiezionych do ośrodków dla uchodźców. We wrześniu zanotowano 7535 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. W czwartek Sejm przedłużył stan wyjątkowy o 60 dni.

pg

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem