more_horiz
Wiadomości

Trzeci stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach. TOPR ostrzega turystów

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2022 23:22
Warunki w Tatrach pogorszyły się w związku z intensywnymi opadami śniegu i silnym wiatrem. TOPR ogłosił trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Zarówno ratownicy, jak i Tatrzański Park Narodowy odradzają wyjścia w góry, ostrzegają, że wycieczki w takich warunkach mogą wiązać z zagrożeniem dla życia i zdrowia.
W Tatrach trzeci stopień zagrożenia lawinowego. TOPR odradza wyjścia w góry
W Tatrach trzeci stopień zagrożenia lawinowego. TOPR odradza wyjścia w góryFoto: Shutterstock/Tomasz Mazon

Na szlakach zalega twardy, zlodowaciały śnieg albo lód, a dodatkowo intensywnie pada śnieg. Dodatkowo w Tatrach znacznie pogorszyła się widzialność. Niski poziom chmur i intensywne opady śniegu utrudniają odnalezienie szlaku.

Takie trudne warunki mogą utrzymać się dłużej.

Dziś na Kasprowym Wierchu, wiatr wiał z prędkością około stu kilometrów na godzinę. Informacje na temat warunków w Tatach można sprawdzić na bieżąco na stronach Tatrzańskiego Parku Narodowego, a na temat zagrożenia lawinowego na stronie TOPR.

Zobacz także:

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem