more_horiz
Wiadomości

Posiedzenie ambasadorów państw NATO z udziałem Zbigniewa Raua. Tematem europejskie bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 06:33
Zbigniew Rau będzie we wtorek w kwaterze głównej NATO w Brukseli (około południa). Polski minister spraw zagranicznych weźmie tam udział w posiedzeniu ambasadorów państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Zbigniew Rau będzie dziś w kwaterze głównej NATO w Brukseli
Zbigniew Rau będzie dziś w kwaterze głównej NATO w Brukseli Foto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Tradycją jest, że kraj, który przewodniczy OBWE, spotyka się z ambasadorami w kwaterze głównej. A ponieważ Polska w tym roku sprawuje przewodnictwo stąd wizyta szefa MSZ-tu Zbigniew Rau podczas której przedstawi stanowisko OBWE.

- Spotkanie będzie poświęcone europejskiemu bezpieczeństwu w obecnej sytuacji, która ulega pogorszeniu - dodał Zbigniew Rau. Wczoraj, po uznaniu przez Rosję niepodległości dwóch samozwańczych republik w Donbasie na Ukrainie - donieckiej i ługańskiej sekretarz generalny NATO opublikował oświadczenie potępiające tę decyzję.

"Moskwa nadal podsyca konflikt"

Jens Stoltenberg napisał, że to jeszcze bardziej podważa suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy, niweczy wysiłki na rzecz rozwiązania konfliktu i narusza porozumienia mińskie, których stroną jest Rosja. Podkreślił, że Donieck i Ługańsk są częścią Ukrainy.

- Moskwa nadal podsyca konflikt na wschodzie Ukrainy, udzielając separatystom wsparcia finansowego i wojskowego i próbuje stworzyć pretekst do kolejnej inwazji na Ukrainę - podkreślił sekretarz generalny NATO.

Posłuchaj
00:52 11573597_1.mp3 Min Z. Rau w NATO na spotkaniu z ambasadorami krajów Sojuszu. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Czytaj także:

Zobacz: "Decyzja już została podjęta". Prof. Bernacki w PR24 o przyszłości separatystów na Ukrainie

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem