more_horiz
Wiadomości

"Czas na przełom oraz kompromis". Wargocka o funduszach z KPO

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 09:03
- Czas na to, aby te pieniądze, które blokuje Parlament Europejski dotarły do Polski - powiedziała w Polskim Radiu 24 Teresa Wargocka (PiS). W audycji wzięła udział również Bożena Żelazowska (PSL).
Teresa Wargocka: czas na przełom oraz czas na kompromis
Teresa Wargocka: czas na przełom oraz czas na kompromisFoto: PR24 / RB

Gośćmi audycji "Dwie strony" były Teresa Wargocka oraz Bożena Żelazowska, które na antenie Polskiego Radia 24 mówiły między innymi o funduszach z KPO oraz kondycji gospodarczej Polski. 

"Codziennie tracimy milion euro"

- Te pieniądze należą się nam już od dawna. Przecież już ponad rok temu złożyliśmy plan, wedle którego miały być dzielone te fundusze. Uważam, że jest to najwyższy czas, aby te pieniądze w końcu do nas przyszły - powiedziała Bożena Żelazowska. 

Poinformowała również, że jako parlamentarzysta codziennie słyszy od samorządowców, przedsiębiorców czy rolników pytania, kiedy te fundusze dotrą do Polski.

Dodała, że codziennie tracimy milion euro z funduszu KPO. - Wczoraj ta strata wynosiła 250 mln euro, a my nadal tych środków nie mamy. Nie chciałabym, aby każdy dzień zmniejszał ten fundusz o kolejny milion, ponieważ mamy dokładnie wyliczone, co możemy za to zrobić. Możemy zrobić drogę, ale też bardzo dużo w polskiej gospodarce, która obecnie jest w katastrofalnej sytuacji - stwierdził gość Polskiego Radia 24. 

Sytuacja gospodarcza w Polsce 

Z kolei Teresa Wargocka, odnosząc się do słów przedstawicielki PSL, że Polska gospodarka jest w katastrofalnej sytuacji, przypomniała, że "po okresie pandemii Polska zanotowała jeden z najwyższych wskaźników wzrostu gospodarczego w Europie". - Wyszliśmy naprawdę w dobrej kondycji, utrzymując miejsca pracy dla wielu tysięcy Polaków - powiedziała.

- Również pierwszy kwartał tego roku świadczy o tym, że nadal mamy dosyć szybki rozwój gospodarczy pomimo problemów z cenami surowców energetycznych - dodała. 

Zaznaczyła również, że "oczywiście w przyszłości musimy spodziewać się pewnego spowolnienia gospodarczego, ponieważ wyhamowuje również gospodarka światowa". - Dziś sytuacja w polskiej gospodarce jest dobra, ale w przyszłości musimy reagować adekwatnie do sytuacji - wyjaśniła przedstawicielka PiS. 

"Czas na przełom"

Teresa Wargocka, odnosząc się do wątku pozyskania funduszy z KPO, powiedziała, że ma nadzieję, iż problem polityczny z KE zostanie rozwiązany. - Taką propozycję rozwiązania i konsultacji z UE podjął prezydent Andrzej Duda. Obecnie jesteśmy na procesie legislacyjnym i odbędzie się drugie czytanie projektu ustawy pana prezydenta. Tak więc czas na przełom oraz czas na kompromis. Czas na to, aby te pieniądze, które bardzo skutecznie blokuje Parlament Europejski, polscy politycy w Parlamencie Europejskim (...) dotarły do Polski - powiedział gość Polskiego Radia 24. 

Czytaj więcej:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
21:56 PR24_AAC 2022_05_24-08-07-05.mp3 Teresa Wargocka: czas na przełom oraz czas na kompromis (Dwie strony/Polskie Radio 24)

* * *

Audycja: Dwie strony

Prowadzący: Dorota Kania

Goście: Teresa Wargocka (PiS), Bożena Żelazowska (PSL)

Data emisji: 24.05.2022

Godzina emisji: 08.06

nj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem