more_horiz
Wiadomości

"W sześć sekund pokażemy wam, na co nas stać". Ramzan Kadyrow grozi Polsce

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 00:05
- Ukraina to sprawa zamknięta, interesuje mnie Polska. Po Ukrainie, jeśli pojawi się rozkaz, pokażemy, co potrafimy zrobić w 6 sekund - zagroził Ramzan Kadyrow. Przywódca Czeczenii zażądał także przeprosin za oblanie farbą rosyjskiego ambasadora Siergieja Andriejewa. Ostrzegł, że tej sprawy "tak po prostu nie zostawi". 
Ramzan Kadyrow: pokażemy, co potrafimy zrobić w sześć sekund
Ramzan Kadyrow: pokażemy, co potrafimy zrobić w sześć sekundFoto: Yelena Afonina / TASS / Forum

Ukraina to już zamknięta kwestia. Interesuje mnie Polska. Po Ukrainie, jeśli pojawi się rozkaz, pokażemy, co potrafimy zrobić w 6 sekund. Polacy, lepiej zabierzcie swoją broń od najemników - powiedział lider Czeczenów w nagraniu wideo, które opublikował na Telegramie. 

Ramzan Kadyrow zażądał także przeprosin ze strony polskiej "za sytuację z ambasadorem Rosji". - Nie zostawimy tego bez odpowiedzi - oświadczył lider czeczeńskich bojowników. Tym samym nawiązał do wydarzeń, które miały miejsce 9 maja, kiedy to ambasador Rosji Siergiej Andriejew został oblany czerwoną farbą w Warszawie.

"Nie tańczcie tak, jak zagrają Zachód i USA"

- Brzydką grę zaczęliście z naszym państwem. Państwa NATO i te wokół - nie tańczcie tak, jak zagra Zachód i USA. Nie przyniesie wam to niczego dobrego - podkreślił. 

W jego ocenie dowodem, który potwierdza jego tezy, jest "rozpadająca się na całym świecie gospodarka". - Fabryki przestają działać. O swoim losie powinien decydować naród, a nie jacyś schizofrenicy. Dlatego wszyscy politycy zachodnioeuropejscy - ci chorujący - starają się oskarżyć o wszystkie grzechy naszego prezydenta Putina - powiedział.

W nagraniu zaznaczył również, że Czeczeni popierają działania Władimira Putina i stoją "obok niego, przed nim i dookoła".

Czytaj więcej:

Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl

nj, wiadomosci.wp.pl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem