more_horiz
Wiadomości

Policjant spowodował wypadek i uciekł

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2011 15:46
Zarzut spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia postawiła prokuratura policjantowi z komisariatu w Kocku w woj. lubelskim.

Stróż prawa na ulicy tego miasteczka potrącił mężczyznę, ranił go i odjechał nie zatrzymując się - poinformowała policja.

- Policjant, 30-letni starszy sierżant Tomasz K., został zatrzymany. Prokurator wystąpi do sądu z wnioskiem o jego aresztowanie; wszczęte też zostało postępowanie zmierzające do wydalenia go ze służby. Policjant przyznał się do winy - powiedziała Anna Smarzak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Do wypadku doszło w czwartek wieczorem na ul. Piłsudskiego w Kocku. Kierujący samochodem audi potrącił 28-letniego pieszego. Samochód nie zatrzymał się. Potrącony mężczyzna doznał licznych złamań, odwieziono go do szpitala.

Policjanci wkrótce znaleźli porzucony w Kocku samochód, który uczestniczył w wypadku. Należał do 30-letniego mieszkańca gminy Firlej Grzegorza K. Właściciel samochodu utrzymywał jednak, że pojazd został mu skradziony w dniu wypadku. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kłamał. W istocie pożyczył auto znajomemu policjantowi, który spowodował wypadek.

- Grzegorz K. będzie odpowiadał za utrudnianie postępowania karnego - dodała Smarzak.

sm

Zobacz więcej na temat: Kock Lublin wypadek

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem