Zaczyna się oblężenie Jasnej Góry. Do Częstochowy dotarła pielgrzymka mężczyzn
Konferencje, świadectwa, modlitwa, msza święta składają się na „Męskie Oblężenie Jasnej Góry”. Ogólnopolska pielgrzymka mężczyzn odbywa się dziś w jasnogórskim sanktuarium już po raz szósty.
2022-09-24, 05:30
Organizator wydarzenia Andrzej Lewek ze Stowarzyszenia Świętego Józefa mówi Polskiemu Radiu, że to czas, który inspiruje mężczyzn, by odważnie i odpowiedzialnie angażowali się w życie swoich rodzin.
Męska refleksja
- Potrzebujemy refleksji, by popatrzeć, że od naszej postawy wiele zależy. Jeśli się zwalniamy, wycofujemy - przegrywamy - zaznacza Andrzej Lewek.
- Dlatego stajemy razem i uczymy się od siebie jak być mężczyzną, jak brać odpowiedzialność, to klucz do rodzin, ochrony rodzin, męskości - dodaje organizator męskiego oblężenia Jasnej Góry.
Spotkanie zaczyna się o 10.00 w auli ojca Kordeckiego warsztatem dla liderów i kapłanów. Warsztat Modlitwa różańcowa (o 15.00) i uwielbienie poprzedzą blok świadectw mężczyzn z różnych wspólnot. Zaplanowano także konferencje, które wygłoszą między innymi ojciec Michał Legan, Krzysztof Zuba i biskup Krzysztof Włodarczyk. O 18.30 zostanie odprawiona msza święta.
REKLAMA
Spotkanie zakończy się o 21.00 Apelem Jasnogórskim połączonym z Jasnogórskimi Ślubami Mężczyzn.
Pielgrzymkowy rekord
To, co się dzieje w tym roku, pokazuje odrodzenie ruchu pielgrzymkowego. W samym sierpniu na Jasnej Górze oczekiwane są 182 pielgrzymki. Dla porównania - w całym roku 2021 wszystkich pielgrzymek pieszych było 220, a do częstochowskiego sanktuarium dotarło w nich niemal 74 tys. pielgrzymów. Wszystkich pielgrzymów, zarówno w grupach zorganizowanych, jak i indywidualnych, było odpowiednio - 1,6 mln w roku 2021, milion w roku 2020, a przed pandemią - 4,4 mln w roku 2019 i 4,3 mln w roku 2018.
Posłuchaj
dz/IAR
REKLAMA
REKLAMA