Poprawia się stan zdrowia górników rannych w wybuchu w kopalni w Suszcu
Poprawia się stan zdrowia dziewięciu górników rannych w eksplozji metanu w kopalni "Krupiński", którzy leżą w siemianowickim Centrum Leczenia Oparzeń.
2011-05-08, 02:05
Posłuchaj
Dyrektor placówki, doktor Mariusz Nowak, poinformował, że stan wszystkich rannych jest dobry. W sobotę jeden z górników był wykluczony z terapii hiperbarycznej z powodu stanu zapalnego zatok. Dziś wrócił na terapię, choć odbył ją nie bez problemów - poinformował doktor Mariusz Nowak.
Dyrektor Centrum Leczenia Oparzeń poinformował, że górnicy będą musieli zostać w siemianowickim szpitalu jeszcze co najmniej przez miesiąc. Każdy z nich cierpi bowiem na ciężki uraz dróg oddechowych. Dziewięciu górników jest też poddawanych psychoterapii.
W czwartek wieczorem w kopalni Krupiński w Suszcu koło Żor zapalił się metan. Zginął jeden górnik oraz jeden z dwóch ratowników górniczych, który został wysłany na poszukiwania. Drugi ratownik ciągle znajduje się pod ziemią - trwa akcja poszukiwawcza.
IAR, sm
REKLAMA