Kto obroni się dzisiaj w Sejmie? Siemoniak nie ma wątpliwości

Posłowie zagłosują nad wotum nieufności dla Pauliny Hennig-Kloski i Jolanty Sobierańskiej-Grendy. - Jestem spokojny i pewny, że dzisiaj koalicja pokaże swoją większość i siłę - powiedział minister, koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak w "Sygnałach Dnia".

2026-04-30, 08:15

Kto obroni się dzisiaj w Sejmie? Siemoniak nie ma wątpliwości
Tomasz Siemoniak. Foto: Marysia Zawada/REPORTER/East News

Najważniejsze informacje w skrócie:

  • Posłowie zagłosują nad wotum nieufności wobec ministry zdrowia oraz ministry klimatu 
  • Losy Pauliny Hennig-Kloski i Jolanty Sobierańskiej-Grendy rozstrzygną się w ciągu kilku najbliższych godzin
  • Jestem spokojny i pewny, że dzisiaj koalicja pokaże swoją większość i siłę - powiedział

OGLĄDAJ. Tomasz Siemoniak gościem Agaty Kondzińskiej

Sejm zajmie się dziś wnioskami o odwołanie ministry klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski oraz ministry zdrowia Jolanta Sobierańska-Grenda. Duże emocje budzi głosowanie w sprawie Hennig-Kloski, ponieważ wciąż nie wiadomo, jak zagłosują posłowie i posłanki z jej byłego klubu – Polski 2050. Tomasz Siemoniak, minister i koordynator służb specjalnych, zapewnił, że jego zdaniem ministra klimatu i środowiska utrzyma stanowisko. Zapytany o wypowiedzi wiceszefa klubu Polski 2050 Bartosza Romowicza, który zapowiedział głosowanie za odwołaniem Hennig-Kloski, podkreślił, że jest to kwestia ustaleń klubów koalicyjnych. - Dobrze, że w końcu doszło do spotkań i rozmów. Moim zdaniem jest to sytuacja bardziej emocjonalna niż polityczna - mówił.

"Trudniej im rozmawiać ze sobą niż z partnerami koalicyjnymi"

Minister przypomniał, że doszło do konfliktu między parlamentarzystami, przez co sytuacja jest napięta. - Widać, że trudniej im rozmawiać ze sobą niż z partnerami koalicyjnymi. Natomiast ja wierzę w odpowiedzialność wszystkich posłów. Za Polskę, za koalicję, za pracę, którą minister Hennig-Kloska wykonuje. Jestem spokojny, natomiast zawsze takie głosowanie jest jakimś testem - podkreślił Siemoniak.

Przyznał, że składanie wniosków o wotum nieufności dla polityków i polityczek jest prawem opozycji. - My też składaliśmy takie wnioski, kiedy byliśmy w opozycji. Dobrze, jeśli takie debaty są debatami na argumenty, a nie osobistymi wycieczkami - podsumował.

Czytaj także:

Źródło: Jedynka
Prowadząca: Agata Kondzińska
Opracowanie: Aleksandra Krawczyk

Polecane

Wróć do strony głównej