more_horiz
Wiadomości

Złodzieje oleju chłodzącego w rękach policji

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2011 14:41
Czterech mężczyzn ukradło około 500 litrów oleju z transformatorów, powodując przegrzanie urządzeń.
Złodzieje oleju chłodzącego w rękach policji
Foto: arch. policji

Szydłowieccy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali czterech mężczyzn, mieszkańców powiatu koneckiego w wieku 23 do 30 lat, okradających stacje transformatorowe z oleju chłodzącego. Cała czwórka usłyszała już zarzut kradzieży z włamaniem.

Sprawcy od marca do kwietnia na terenie powiatu szydłowieckiego włamali się do sześciu transformatorów, kradnąc około 500 litrów oleju chłodzącego o wartości 3 100 zł. Spuszczenie oleju chłodzącego spowodowało przegrzanie rdzenia urządzeń i znaczne straty w mieniu.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy wykorzystywali skradziony olej jako paliwo do starszego rodzaju samochodów typu diesel. Kryminalni pracowali nad tą sprawą kilka miesięcy, aby ustalić sprawców.

Mężczyźni w środę  usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do urządzeń elektrycznych. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

www.policja.pl/ mr

Zobacz więcej na temat: Radom paliwa

Zobacz także

Zobacz także