more_horiz
Wiadomości

Polskieradio.pl na twojej komórce

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2011 14:56
Posiadaczy smartfonów zapraszamy do korzystania z oficjalnych aplikacji mobilnych Polskiego Radia.
foto: Agnieszka KamińskaPR
foto: Agnieszka Kamińska/PRFoto: Agnieszka Kamińska/PR

Aplikacje są dostępne za darmo do pobrania na telefony iPhone (oraz tablety iPad ) w serwisie Apple App Store , na telefony z systemem Android w serwisie Google Android Market oraz na telefony Windows Phone 7 w serwisie Windows Phone Marketplace .

- Zależało nam na tym, aby przenieść cały nasz serwis internetowy na urządzenia mobilne. Mamy w nim mnóstwo interesujących treści, które cenią nasi słuchacze. Chcieliśmy, aby mieli do nich dostęp wszędzie, gdzie się znajdują, czyli nie tylko w pracy i w domu, gdzie najczęściej korzystamy z komputera, ale także np. na spacerze, czy w drodze na spotkanie. Staraliśmy się maksymalnie wykorzystać możliwości wszystkich platform. Dzięki temu aplikacja umożliwia prosty i wygodny dostęp do naszych treści - mówi Krzysztof Mielech, zastępca dyrektora portalu Polskiego Radia odpowiedzialny za wdrożenie projektu.

iPhone/Android:

''

 

''

 

iPad:

''

 

Windows Phone:

''

 

''

 

''

 

Aplikacje mobilne przenoszą treści z portalu internetowego polskieradio.pl na telefony komórkowe pozwalając użytkownikom czytać, słuchać i oglądać interesujące ich informacje. Umożliwiają słuchanie na żywo programów radiowych przez telefon, a także odsłuchiwanie poszczególnych nagrań i czytanie wszystkich newsów znajdujących się na portalu.

Oferują streaming pięciu anten dostępnych na falach radiowych (Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka - Radio z Wizją i Polskie Radio dla Zagranicy) oraz prawie stu kanałów dostępnych do tej pory tylko na stronie internetowej moje.polskieradio.pl . Dają również możliwość oglądania na żywo Programu 4 Polskiego Radia (Czwórki - Radia z Wizją). Dzięki wyszukiwarce każdy może znaleźć coś dla siebie, od programów historycznych po najnowsze przeboje muzyczne, czy popularne audycje.

Słuchacze, którzy zalogują się w aplikacji swoim loginem i hasłem z portalu internetowego, mogą np. oddać głos na listę przebojów Trójki. Ponadto podczas wybranych audycji mają możliwość wyrażenia swojego zdania poprzez udział w sondzie lub napisanie krótkiej wiadomości do prowadzących program.

PR/kk

Zobacz także

Zobacz także